JA voor kilometerheffing/ Oui pour la tarification kilométrique

Quoted post


Gast

#312 Re: NEE TEGEN REKENINGRIJDEN

2014-02-10 22:12

#22: - NEE TEGEN REKENINGRIJDEN

1) In het weekend en na 22 uur is rekeningrijden veel goedkoper. Na je werk rij je rechtstreeks naar je moeder, eet je gezellig mee en spendeer je een hele avond met haar. Om 22 uur rij je naar huis. Als je moeder dichter bij je werk woont, dan betaal je mogelijk op die manier zelfs minder kilometerheffing... Waarschijnlijk heeft je moeder het liever dat je op die manier 1 avond per week (of 2 weken) spendeert en haar af en toe een keertje opbelt, dan dat je 3 keer per week een kwartiertje binnenspringt. Oh ja, en als je op een maandag vrij neemt, dan rij je niet naar je moeder, maar werk je in de tuin zodat je het volgende weekend langer naar je moeder kan. De mensen die dan moeten werken zullen dankbaar zijn dat mensen zoals jij dankzij het prijsverschil tot het besluit komt dat het beter is om op die maandag thuis klusjes op te knappen en in de plaats in het weekend naar hun moeder te gaan.

2) Voor wagens met een buitenlandse nummerplaat, zou men tijdelijk een duur vignet kunnen invoeren. Tijdelijk, want als Galileo operationeel is, dan wordt rekeningrijden op Europees niveau ingevoerd.

3) Ik stem voor politici die zich baseren op de wetenschap en die zich niet laten leiden door populisme. Als iets jarenlang gratis beschikbaar is en dus overgeconsumeerd wordt, dan is het nooit populair bij de bevolking om dat te veranderen. Een recent vergelijkbaar voorbeeld is de gratis gas die Turkmenen à volenté mochten consumeren en waar men een einde aan wil maken. Ik kan mij goed inbeelden dat de isolatie van de Turkmeense huizen momenteel te wensen overlaat...maar drastisch en relatief snel zal verbeteren als men gas betalend maakt.

Reacties


Gast

#330 Re: Re: NEE TEGEN REKENINGRIJDEN

2014-02-10 23:23:52

#312: - Re: NEE TEGEN REKENINGRIJDEN

Voor de Belgen is het rijden nog NOOIT gratis geweest of betaalt u geen wegentaks en hoge accijnzen op uw brandstof?

Een wegenvignet voor alle buitenlanders die in enorme aantallen onze wegen stukrijden was de eerste en beste oplossing maar werd afgeschoten omdat de Nederlanders niet wilden betalen om door ons land te rijden. Nu de Nederlanders het rekeningrijden invoeren wordt weeral verwacht dat de Belgen slaafs hun systeem volgen.

Het kilometerrijden houdt ook helemaal geen rekening meer met de graad van vervuiling van de wagen. Een vervuilende wagen zal evenveel betalen als een electrische wagen. Vermits de duurdere wagens en 4x4's meestal de meest vervuilende zijn en deze ook toebehoren aan de meer welgestelde burgers van ons land zal de CO2 ook niet dalen want deze mensen kunnen deze nieuwe "taks" met gemak betalen en zullen dus meer rond rijden dan de gemiddelde burger met een kleine zuinige auto, die vanaf nu moet wikken en wegen welke uitstap hij nog met zijn gezin kan maken nadat zijn gezin al +/- 1500,- euro heeft moeten betalen enkel om naar en van hun werk te rijden.

Het bezoeken van je moeder is zeker interessant voor mensen die zelf geen gezin hebben maar ik moet mijn oude moeder wel 2x per week ophalen voor doktersbezoeken en boodschappen en zij woont hier 45 km vandaan.