Geen draagkracht in Zoetermeer voor bouw nieuwe gebedsruimte
Quoted post
Johann van der Veere |
#1211 Re: Column Frans Muijzers: Segh maer nee2011-10-27 19:04#1190: - Column Frans Muijzers: Segh maer nee Deze dus: ZOETERMEER - Iedere donderdag schrijft oud-wethouder Frans Muijzers een column in het Streekblad. Op woensdag kunt u de column al online lezen.
Segh maer nee Toen de familie Muijzers in 1989 in Zoetermeer neerstreek, was dat een hele overgang vanuit het hoge Noorden (en dat was ook al wennen geweest vanuit het Zuiden). Het was een nieuwe baan voor mij, in Den Haag, die onze Westerse huizenjacht in Zoetermeer deed eindigen. Al snel was ik actief voor de buurtvereniging, als lid van de commissie ‘Woonomgeving’. Een van de eerste onderwerpen waar ik mee te maken kreeg was de toen nog geplande komst van een vuilverbrandingsinstallatie op het industrieterrein Dwarstocht-Oost, aan de rand van onze wijk Seghwaert. Het belangrijkste bezwaar tegen de komst daarvan was de vermoede daling van de huizenprijzen, toch een paar honderd meter verderop. Ik begreep daar toen al niet veel van, maar de oprechte vrees – vooruit: angst – voor waardevermindering was voor menigeen een onbetwist axioma. De vuilverbrandersplannen werden verlegd naar Ypenburg en de huizenbezitters konden weer rustiger gaan slapen.
Toen ik opnieuw de wijkwethouder miste (ik zag ‘m in elk geval niet via de internetbeelden) moest ik denken aan zijn voorganger Pieter Smit, die veel lastige bijeenkomsten met humor probeerde te relativeren met de uitroep “Zeg maar nee, dan krijg je er twee!”. Toegegeven, die kwinkslag vond meestal in beslotenheid plaats, maar op de een of andere manier …
|
Reacties
Johann van der Veere |
#1213 Re: Re: Column Frans Muijzers: Segh maer nee2011-10-27 20:12:37#1211: Johann van der Veere - Re: Column Frans Muijzers: Segh maer nee Oud-wethouder Frans Muijzers emailde me zojuist dat hij deze beter vond. Hierbij dan: MoskNeeDe meeste Christelijke kerken hebben een geschiedenis van intolerantie die het zonder enige aarzeling met gemak wint van die van andere belangrijke geloofsovertuigingen, zoals de Islam. Vroeger was de strijd tussen gelovigen letterlijk ‘op leven en dood’. In de 16e eeuw kon je beter ongelovig zijn dan een beetje anders. De vreemdste capriolen op dat gebied vonden plaats tussen de Christenen onderling. Mocht de nood – lees: afgunst, angst en haat – heel hoog worden, dan was de ene stroom binnen de Christelijke kerk niet te beroerd om een deal met de Moslims te sluiten om een afvallige broederstroming de nek proberen om te draaien (ook letterlijk, hoewel brandstapels favoriet waren). Lange tijd heb ik gedacht dat intolerantie en angst nauw met elkaar verweven zijn. Door een toevallige samenloop van omstandigheden – a) er was een interessante bijeenkomst in het stadhuis, b) de live uitzending via internet werkte goed – was ik getuige van een bijzondere vorm van burgerbetrokkenheid. Toen wethouder Frank Speel vorige week op voorbeeldige wijze toelichting gaf op de overwegingen en voorwaarden rondom de mogelijke komst van een moskee op een daarvoor geschikte en beschikbare plek was in geen velden of wegen angst waarneembaar bij de aanwezige burgers, afgezien van vrees voor waardedaling van huizen. Intolerantie bleek sterke, eigen maatschappelijke wortels te hebben: geen samenkomsten van Moslims gewenst in de nabijheid van huizen en kinderen. Zoetermeer … ZoeterNee? Frans Muijzers |
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Red Nederland: Heropen de Gaswinning!
Open brief aan de Belgische regering - Leg de lat hoger: stop de blokkade, stop de genocide
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Voor een realistische snelheid van 90km/u op de Houtlaan in Wijnegem!
Gort over de grens moet blijven.
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Respecteer de euthanasiewet
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Behoud Losloopgebieden voor Honden op de Utrechtse Heuvelrug, in Austerlitz, en Zeist
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Castratie-/sterilisatieplicht huiskatten Nederland
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
WAP-PETITIE WOLF - VOOR VEILIGHEID VAN MENS & DIER
8241 Gemaakt: 2025-08-25
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
4554 Gemaakt: 2024-07-07
HLN, stop Luc Bellings foute HORECA-beoordelingen te laten geven
345 Gemaakt: 2025-08-25
Red Onze Motocross Oefenterreinen in België
3125 Gemaakt: 2025-07-23
Kortsnuiten Blijven Bestaan
4001 Gemaakt: 2024-10-23
NEE tegen een AZC Hoorn
3483 Gemaakt: 2024-09-21
Stop de jeugdbescherming waanzin over luke en casper
120 Gemaakt: 2025-09-06
Geen uitbreiding fietszone Brugge
633 Gemaakt: 2025-08-23
STOP de waanzin voor een TIJDELIJKE snelweg ivm werken aan de A8 te Halle!!
1109 Gemaakt: 2025-08-03
AZC Dordrecht
620 Gemaakt: 2024-01-04
Kinderdagverblijf Nadine moet open blijven!
102 Gemaakt: 2025-08-31
Opvang Sprookjesland: stem van de ouders!
430 Gemaakt: 2025-08-29
Stop uitbreiding kruispunt R11/Prins Boudewijnlaan-Red de berm, onze leefbaarheid en gezondheid
1411 Gemaakt: 2025-02-21
Gsm verbod weg!
36 Gemaakt: 2025-09-02
Pak ons buitenzwembad niet af!
2195 Gemaakt: 2025-06-02
Behoud voortbestaan Stationslocatie kermis Voorhout
340 Gemaakt: 2024-07-16
Erkenning stilgeboren kindje
192 Gemaakt: 2025-08-23
Bescherm ouders en kinderen tegen onzichtbaar Emotioneel en psychisch geweld kinderen – Justitie moet verantwoordelijkheid nemen
41 Gemaakt: 2025-08-31
Laat de loempiakraam van MaiSon Vietnamese Specialiteiten op Binnenwegplein 20 in Rotterdam Centrum staan en sluit de kraam NIET!
23083 Gemaakt: 2020-06-30
RED DE HERTSTRAAT EN OMGEVING
40 Gemaakt: 2025-08-18