Neen aan Motorcrossland in Sint-Kruis-Winkel/Mendonk! ja voor leefbare kanaaldorpen!
Quoted post
Kies een pseudoniem |
#40 Motorcross2014-06-23 18:50Beste buurtbewoners, Ik versta absoluut de bezorgdheid en deels is daar ook van terecht. Motorcross maakt tot op heden lawaai en dat is hinderlijk. Andere zaken zijn echter niet correct gesteld. *Stof: Dit is perfect onder controle te houden en moet een van de voorwaarden zijn waaraan vervult wordt om er een motorcross circuit te mogen uitbaten. *Verkeer: Het is niet zo dat er honderden wagens met aanhanger of bestelwagen zullen af en aan rijden. Indien dit in een degelijk plan gestoken wordt zal er geen last voor de buurtbewoners zijn. *Wedstrijden: Ik ben ervan overtuigd dat er met de initiatiefnemer in onderling overleg kan afgesproken worden hoeveel wedstrijden er kunnen plaatsvinden. Momenteel is het zo dat elke gemeente op 3 vergunningen per jaar mag geven op een occasionele locatie waar de geen vergunningen voor nodig is. Hier zullen de vergunningen wel dienen in orde te zijn waardoor de overlast voor buurtbewoners veel minder zal zijn. *Elektrisch motorcross: Dit staat nog in zijn kinderschoenen en het zal nog een tijdje duren vooraleer dit effectief kan gebruikt worden op de circuits. * De locatie in Sint-Kruis-Winkel beschikt over een aantal troeven waardoor het geluidstransport veel minder is. Zoals begroeiing, hoge vaste wallen die de zone omringen en gunstige windrichting. * De motoren zijn helemaal niet vervuilend. Een gemiddelde rijder verbruikt een 6 tal liter brandstof. Dit is dezelfde brandstof waar elke benzinewagen op de weg mee rijdt. Dit is een te verwaarloosbare percentage van totale sport gerelateerde brandstof die er gebruikt wordt. Zou een test dag in de zone meer duidelijkheid kunnen brengen? Sportieve groeten Stefan |
Reacties
Gast |
#41 Re: Motorcross2014-06-25 10:27:38#40: Kies een pseudoniem - Motorcross Test dag test dag ... alsof het terrein er al mag liggen om te mogen testen , man man man. De vraag in sé is "Is de implanting van een dergelijk motorcrossterrein op de door initiatiefnemer gewenste locatie mogelijk?" - daarbij is de mening van velen dus NEEN! en dit dus voor vele inwoners van het dorpje Sint-Kruis-Winkel, die er tenslotte dag in dag uit leven en nog willen leven ook naar de toekomst toe! Er ligt een terrein in Mendonk waar er af en toe wordt gecrosst, Er is een mogelijkheid in Axel, n.b. : Er stonden nog niet te veel mensen bij stil, maar de aanleg van en de uitbating van een motorcrossterrein, impliceert de met zich meebrengende hinder ook een daling wellicht in de toekomstige waarde van de onroerende goederen in de kanaaldorpen? Nog een keer: Wat ligt er in Knokke van motorcrossterrein ?
|
chicken run |
#45 Re: Motorcross2014-07-05 09:26:09#40: Kies een pseudoniem - Motorcross Een testdag in de zone om meer duidelijkheid te brengen, is een voorstel gestoeld op rede. Toch wil ik het volgende zeggen. * er is al een testmeting geweest door een 'onderzoeksteam', ik betwijfel enorm sterk of die betrouwbaar of valide is geweest. (heb daar mijn redenen voor om die stelling te plaatsen). En dan kom ik nu terug op het woord 'testdag', dat is slechts een indicatie van permanente reeksen dagen aan motorcross. * Mooi aangehaald is "Indien dit in een degelijk plan gestoken wordt zal er geen last voor de buurtbewoners zijn". Jammer dat dit zich moet berusten op 'indien'. Het is ook niet zeker of het woord 'zal' geldig zal zijn. Noch naar dit plan dat in het topic 'verkeer' thuishoort, noch naar de impact van het geheel, dat ruimer is dan het topic. * Er leeft hier in de dorpen al een verzadiging, zij het van milieu en geluid en wellicht ook nog andere factoren. Of er nu gemeten wordt of er een fractie overlast bijkomt, de hoeveelheid speelt voor bepaalde mensen weinig of geen rol. Genoeg is genoeg. Je kan dat in cijfers uitdrukken, maar je kan dat ook uitdrukken in emmers die overlopen. Neem daarbij iets wat men nooit zal meten, dat is nood aan privacy (een begrip dat hier wat ruimer kan gezien worden. Zo is eens een woonkern bestudeerd, en dat welbevinden daalt naarmate meer mensen dicht bij elkaar wonen, activiteiten zijn, geluid, verkeer, pollutie, en noem maar op - het idee van een crossterrein te opperen of te testen of door te voeren doet het welbevinden toch ook dalen hoor) "Ik heb gemeten dat mijn buurt toekomt met enkele hectaren land, dat hun oren een bepaalde pijngrens kunnen verdragen, dat het niet erg is wat van dat land af te nemen en er wat lawaai bij te maken, dus doe je dat gewoon" Wat niet gemeten werd, was de verzadigingsdrempel van de innerlijke rust achter dat oor. En ook niet het geluk in het hart, dat gespaard wou blijven van kommer en kwel. Een bandenspoor en een voetspoor ernaast hadden op een hart getrapt. En wie keek er dan nog om naar dat beschadigde hart, want het was - net als de kip en het ei - toch niet volledig intact maar ... beschadigd.
|
Gort over de grens moet blijven.
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Respecteer de euthanasiewet
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Behoud Losloopgebieden voor Honden op de Utrechtse Heuvelrug, in Austerlitz, en Zeist
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Castratie-/sterilisatieplicht huiskatten Nederland
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Voor een realistische snelheid van 90km/u op de Houtlaan in Wijnegem!
Red Nederland: Heropen de Gaswinning!
Open brief aan de Belgische regering - Leg de lat hoger: stop de blokkade, stop de genocide
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
Gouda Waterstad? Red katten van de verdrinkingsdood – plaats kattentrappetjes
617 Gemaakt: 2025-09-08
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
5111 Gemaakt: 2024-07-07
WAP-PETITIE WOLF - VOOR VEILIGHEID VAN MENS & DIER
8512 Gemaakt: 2025-08-25
Tijd voor een migratiestop
316 Gemaakt: 2025-08-25
Voor de definitieve afsluiting van de Sint-Veroonsstraat voor het transitverkeer
252 Gemaakt: 2025-09-06
NEE tegen een AZC Hoorn
3634 Gemaakt: 2024-09-21
Red Onze Motocross Oefenterreinen in België
3224 Gemaakt: 2025-07-23
STOP de waanzin voor een TIJDELIJKE snelweg ivm werken aan de A8 te Halle!!
1184 Gemaakt: 2025-08-03
Middelbare School in Zwijndrecht toont totaal GEEN empathie!!
64 Gemaakt: 2025-09-12
Geen uitbreiding fietszone Brugge
686 Gemaakt: 2025-08-23
Nieuwerkerk zeg Nee tegen een GROOT AZC!
1680 Gemaakt: 2024-01-16
Pak ons buitenzwembad niet af!
2239 Gemaakt: 2025-06-02
NEEN aan de afbraak van de NEKKERHAL in MECHELEN
6247 Gemaakt: 2025-06-15
Geen Kroon op ons Erf!
32 Gemaakt: 2025-09-08
Ik steun de werkgroep Compagniesterpark
29 Gemaakt: 2025-09-12
STOP DE HARDE KNIP
28 Gemaakt: 2025-09-09
Geen AZC barendrecht op grens van Lombardijen
1383 Gemaakt: 2025-07-08
Stop de jeugdbescherming waanzin over luke en casper
125 Gemaakt: 2025-09-06
Stop uitbreiding kruispunt R11/Prins Boudewijnlaan-Red de berm, onze leefbaarheid en gezondheid
1422 Gemaakt: 2025-02-21
STOP ASIELCENTRUM IN SCHILDE!
1084 Gemaakt: 2025-06-05