stop de jacht in de uitkerkse polder
Neem contact op met de schrijver van de petitie
Re: uitkerkse polders
Jynx,
Het betreft hier niet het opeisen van een 'alleengebruiksrecht' van een natuurgebied, noch gaat het hier over natuurliefhebbers die louter op 'emotionele gronden deze petitie opstartten. Elke mens die wat rationeel denkt, beseft dat 'het met knallend jachtweergeschut verstoren' van de rustplaats van héél veel verschillende (al dan niet zeldzame) trekvogels. niets anders dan negatieve beïnvloeding zal hebben op lange termijn.
Laat de vogels in vrede leven zonder belemmering.
Re:
hét probleem is juist dat de meeste weidevogels zich NIET aanpassen aan moderne landbouw en daardoor zeer snel achteruitgaan: de veldleeuwerik bijv. is in grote delen van Vlaanderen gewoon volledig verdwenen, er is nog maar 5 % van de oorspronkelijke populatie over en jawel, net als de andere soorten zitten ze voornamelijk in de schaarse natuurreservaten.
Re: Re: uitkerkse polders
Ok even lauter hypothetisch, we schaffen de jacht af. Op dit moment zal een wildgroei aan stroperij ontstaan, dan heb ik nog liever een trouwe jager dan een stroper die alles kapot schiet.
Dankzij de WBE's en de HVV is de "jacht" een gestructureerde organisatie geworden waarbij over alles afspraken worden gemaakt (afschot, groenbemester aanplanten,...) , waar controle's worden op uitgevoerd, waar iedere nacht rondgereden wordt op zoek naar stropers en waar ook dikwijls stropers gevat worden.
Graag allemaal wat meer verdraagzaamheid tegenover elkanders hobby, wat meer de handen in elkaar slaan. Ik ben er zeker van dat onze vrienden-jagers ook graag kraanvogels in trek zien passeren, een velduiltje zien zitten, een buizerd zien cirkelen,...
Persoonlijk vind ik ook dat er in Natuurgebieden niet hoeft gejaagd te worden maar sommigen in dit forum schreeuwen de jagers echter dood, sommigen zetten ze zelfs al tegen de muur en wensen ze de kogel toe. Wel, ik schaam me diep in jullie plaats. Verdraagzaamheid is toch de sleutel in onze groen-socialistische levenswijze? Laat ons de handen in elkaar slaan, hiermee zullen we het verder brengen dan elkander het wit uit de ogen te kijken.
groeten,
een natuurliefhebber die de tijd genomen heeft om research te doen.
Re: Re:
Beste,
De studie waar ik naar verwijs is die van de actiegroep Doel2020 waar een onafhankelijke wetenschapper zijn onderzoek heeft uitgevoerd. Weliswaar weet ik de resultaten niet van de uitkerkse polder.
Ik vind het dan ook zeer normaal dat ik meer uitleg vraag en meer cijfers, voordat ik deze petitie zou onderteken.
Persoonlijk vind ik dat landbouw en natuur perfect kunnen samen gaan. We moeten dan wel een goed evenwicht vinden tussen beiden. In de Uitkerkse polder hoor of lees ik 2 verschillende verhalen over deze samenwerking. De waarheid zal vermoedelijk tussenin liggen.
Mvg.
Re: Re: #101
Beste,
Hier kan ik mij in vinden, maar landbouw is er ook nodig anders kunnen we ons zelf niet voorzien in de eigen voedselbehoefte. Hierdoor worden we volledig afhankelijk van het buitenland voor onze voedselprijzen.
Zoals ik reeds wist te melden moet de landbouw zich onderheven aan de nodige regels. Het is ook in het belang van de landbouw dat ze samenleven met de natuur.
Ik meen een artikel gelezen te hebben waarbij men zou proberen de belangen van de verschillende groepen naar elkaar te laten groeien. Hopelijk lukt dit en probeert de één niet zijn wil op te leggen aan de ander.
Zo zal mens en natuur het langst samen door het leven kunnen gaan, is toch mijn bescheiden mening.
Mvg.
Re: Re: Re: uitkerkse polders
#137: - Re: Re: uitkerkse polders
Inderdaad sommige roepen hier dat jagers moordenaars zijn en alles afschieten maar plaatsen hun eigen wel nog lager door hun dood te wensen ed. Discussie en een mening levert meer op dan die verwijten (en een mening is niet iemand dood wensen of tegen de muur zetten) Jacht toelaten om stropen te voorkomen is ook maar raar. Alle reactie hier die "pro-jager" zijn gaan over samenleven en verdraagzaam zijn. Waarom is men dat dan ook niet voor de natuur en schiet men beesten af. Naast dat isdhrt ook maar een raar argument om jacht goed te keuren omdat we verdraagzaam moeten zijn.
Re: Re: Re: Re: uitkerkse polders
#143: - Re: Re: Re: uitkerkse polders
er is inderdaad een reden om jacht en jagers te tolereren want ik eet graag een stukje eend of gans of fazant...
zoals zovele anderen, jacht en dergelijke verbieden is dan ook stoppen met vlees eten ! ! aan iedereen de keuze, er zijn er waarschijnlijk al veel die hiervoorgaand gereageerd hebben maar toch met de feesten een fazantje opgepeuzeld hebben ... de rest laat ik in het midden.
Laat de natuur aan de natuur.
Re: Re: Re: Re: Re: uitkerkse polders
#146: - Re: Re: Re: Re: uitkerkse polders
Ti's niet omdat je eens iets eet dat dat daarom geschoten moet zijn, gans, eend, fazant, kwartel, ... het noemt wild maar het meeste zijn gewoon kweekbeesten die dezelfde weg volgen als kippen ed. En dan kan je een discussie starten van of je wel of niet vlees mag eten als je tegen doden van in het wild levende dieren bent en of het zoveel beter is dat we kweekbeesten wel eten en "wild" niet maar dat is een discussie die hier niets mee te maken heeft.
ik hoop dat deze petitie iets uithaalt
| This discussion has been closed. |