Petities.com

Verkameren Woerdstraat 8, NEE !

M Marcel Hermans · NL

De gemeenteraad moet Woerdstraat 8 in Didam behouden als gewone woningen en niet toestaan dat daar een doorstroomhuis van bestaande woningen wordt gemaakt. Voor wijkbewoners in De Ziep gaat het niet om een abstract plan, maar om de vraag of dit deel van het dorp een gewone woonplek blijft.

Veel bewoners ervaren dat verkamering de balans in een rustige straat kan veranderen. Meer wisselende bewoning, andere parkeersituaties, extra in- en uitloop en minder onderlinge verbondenheid kunnen de leefbaarheid onder druk zetten. Het blijft toch je dorp, en juist daarom moet de gemeenteraad zorgvuldig kiezen voor een oplossing die past bij de buurt.

De zorgen van wijkbewoners in De Ziep zijn begrijpelijk. Als bestaande woningen worden omgezet naar een doorstroomfunctie, kan dat gevolgen hebben voor rust, privacy en het gevoel van samenhang in de straat. Bewoners willen geen situatie waarin gewone gezinswoningen langzaam verdwijnen en de buurt steeds minder een woonwijk voor vaste inwoners wordt.

De beste oplossing is om de woonfunctie van Woerdstraat 8 te behouden. Dat betekent: geen verkamering van bestaande woningen op deze locatie en geen besluit dat de straat verandert in een doorstroomadres. De gemeenteraad kan hiermee duidelijk maken dat behoud van leefbaarheid, passend gebruik en stabiliteit in de wijk zwaar meewegen.

Wij roepen de gemeenteraad daarom op om bij het eerstvolgende besluit over Woerdstraat 8 de plannen voor verkamering en een doorstroomhuis af te wijzen, en vast te houden aan gewone woningbouw of ander gebruik dat past bij de woonomgeving. Daarmee blijft de straat woonbaar voor huidige bewoners en voor mensen die hier in de toekomst rustig en duurzaam willen wonen.

Wie in De Ziep woont, vraagt niet om stilstand, maar om een besluit dat recht doet aan de buurt. Laat Woerdstraat 8 een plek blijven waar gewone bewoners kunnen wonen, met behoud van rust, overzicht en woonkwaliteit voor de hele omgeving.  

Deel deze petitie

Help deze petitie meer handtekeningen te krijgen.

Plak de link in een bericht en stuur die naar vrienden die misschien willen tekenen.

Scan om te ondertekenen

Laat deze code aan een vriend zien: die hoeft alleen de camera van de telefoon erop te richten en kan meteen ondertekenen.




Betaald adverteren

Petities.com adverteert deze petitie aan 6,000 personen.

Leer meer...

Kies je budget
Betaalmethode
Betaalmethode