Nee tegen de plannen voor de Westelijke Ontsluiting in Amersfoort
Neem contact op met de schrijver van de petitie
Re:
laat je beter voorlichten, er komt 1,5 maal zoveel natuur terug bij dit project en ook kwaliteit gaat omhoog. Verder heeft 80% van de direct betrokken bewoners voorgestemd, 10% tegen en 10% geen mening
Re: Re:
Er is inderdaad een kleine groep bewoners aan de DF laan die voordelen zien, omdat het voor hun huis rustiger wordt. Maar ook zij zouden zich moeten beseffen dat dit project breder is dan dat. Een nieuwe rondweg door deze groene omgeving is geen aanwinst, zeker niet op de manier die de gemeente wil doorvoeren, met maximale impact langs de hele route, veel extra verkeer en weinig verkeerstechnische noodzaak. Voor de lokale natuur is dit echt geen verbetering, dat moet voor iedereen duidelijk zijn. Er wordt iets gecompenseerd, maar dat is in een weiland ver buiten dit gebied (gemeente Soest). Waarschijnlijk goedkoop. (daarmee wil ik niet zeggen dat de gemeente niet mag proberen om de DF laan rustiger te maken, maar dat is niet het uitgangspunt van de coalitie; zij willen vooral een drukke rondweg doordrukken, en dat zie je terug in de slechte oplossing en slechte participatie)
Er zijn in de directe omgeving 200 huishoudens, waarvan circa 20 tegen zijn 20 geen mening en 160 huishoudens voor.
De Provincie,regio en de coalitie willen een ongelijkse vloerse kruising met de spoorlijn. De provincie had reeds aangekondigd dat ze dit zelf gingen doen. De coalitie wil dit liever zelf doen zodat ze er nog iets zeggenschap over hebben. Voor de bijdrage van Amersfoort maakt dit niet uit.
Naast direct groen ook in de omgeving en iets verder op is nog een derde compensatie. Uitgeruild in de politiek, In plaats van huizen op het Elisabeth ziekenhuis komt daar groen. Iets dat Groen Links nog heeft uit onderhandeld.
Ervaring van participatie is vaak een gevoelskwestie , wel of niet je zin krijgen doet vaak een hoop aan het gevoel
Re:
Er zijn in de directe omgeving veel meer dan 200 huishoudend. En zij tekenen waarschijnlijk grotendeels nu deze petitie. En zoals u het omschrijft is ook een belangrijke oorzaak van het slechte plan: politieke afspraakjes en spelletjes. Echte argumenten (nut, noodzaak, hoge kosten, groenaantasting) lijken er niet meer toe te doen. De coalitie partijen durven of kunnen niet meer terug en luisteren niet meer naar de bewoners.
PS: persoonlijk ben ik ook niet perse tegen een tunnel, ook al is die niet nodig. Maar alle punten zoals in de petitie tekst staan, zijn echt probleempunten voor heel veel mensen. Het kan echt beter. Beter voor de stad Amersfoort.
Meer wegen veroorzaken meer verkeer.
Re: Re:
Helaas klopt uw conclusie niet ! De helft van de Daam Fockemalaan wordt autovrij! Geen wonder dat die helft voor is. De Alletta Jacobslaan krijgt ineens een snelweg voor de deur.... Helaas wonen hier maar enkele mensen.... Maar de schade die hierdoor wordt aangericht is des te groter
En de jaren van over last
- er al teveel groen onder het asfalt ligt
- prestigeobjecten altijd meer geld kosten dan geraamd
- versnelling van vervoer de menselijke maat snel te boven gaat
- meer asfalt een aanzuigende werking heeft en dus meer uitstoot
- minder bomen/groen= minder luchtverversing
Investeer in spoorwegen ipv snelwegen
Investeer in behoud van natuurgebieden
Het Kan en Mag niet waar zijn dat de POLITIEK ons prachtige GROENE Amersfoort wil gaan VERPESTEN met NOG MEER
asfalt in en om Amersfoort. MENS, DIER en MILIEU worden weer ondergeschikt gemaakt aan GELD!!!!!!!! Meer ASFALT meer CO2 uitstoot, ten koste van alles!!!!! De bomen, het groen fungeert als GROENE LONG die een deel van de LUCHTVERVUILING tegen gaat. DIT MAG NIET DOORGAAN, Politiek, denk aan de lange termijn, de LUCHTVERVUILING zal aanzienlijk toenemen, dat KOST geld op alle fronten, dat MOET voorkomen worden!! Alle betrokken INSTANTIES moeten er goed van doordrongen worden dat die zogenaamde " WELVAART'' die het op moet brengen het WELZIJN van MENS, DIER en MILIEU ernstig in gevaar brengt!!!!!!!! GROEN links maak het waar als Groene Partij, SP als je om MENS, DIER en MILIEU geeft stem je tegen, alle fracties die echt op een SOCIALE manier om de Amersfoorters en Amersfoort geven zullen zich wel bedenken om met deze ABSURDE plannen in te stemmen. MAAK dat het Geld ONDERGESCHIKT is aan het WELZIJN van MENS, DIER en MILIEU!!!!!!!!!!! Laat die NATUUR met rust in belang van alle AMERSFOORTERS en OMGEVING!!!!!!! AMERSFOORTSE POLITIEK trek die VEEEEEEL te grote broek toch eens uit, het heeft je al vele malen de kop gekost, wij staan door jullie toedoen onder CURATELE/TOEZICHT van de PROVINCIE, mede door veel te grote prestigieuze projecten die veel meer geld gekost hebben dan zij opbrengen. Nu weer geld uitgevendat er niet is aan een een zéér MILIEU BELASTEND en GELDVERSLINDEND PROJECT, dat altijd veel veel méér geld gaat kosten dan waar het op begroot is waarvan niet eens zeker is dat het rendabel zal zijn!!!!!! AMERSFOORT is een MIDDEL grote PROVICIESTAD géén GROTE stad al pretendeerd de Amersfoortse Politiek dat het dat wel zo is...........en daardoor véél te grote stappen neemt, die wij INWONERS moeten bezuren, denk daar eens aan!!!!!!!!! Als dat geld er is...... besteed het dan aan SOCIALE WONINGBOUW, dan doen jullie ECHT iets goeds voor een groot deel van de AMERSFOORTERS!!!!!!!!!! BEZINT eer ge BEGINT !!!!!
| This discussion has been closed. |