Laat het wiskunde-pilotexamen meetellen voor de 5,5-regel op de HAVO
HAVO-leerlingen die deelnemen aan het wiskunde-pilotprogramma maken geen regulier centraal examen, maar een officieel pilotexamen dat is opgesteld in opdracht van de overheid. Dit examen is bedoeld om nieuwe examen- en onderwijsvormen te testen en te verbeteren.
Toch ontstaat hierdoor een oneerlijke situatie. De cijfers die leerlingen behalen voor het pilotexamen tellen niet mee voor de 5,5-regel die geldt bij het bepalen of een leerling slaagt. Daardoor kunnen leerlingen zakken, terwijl zij juist een voldoende of zelfs een goed resultaat hebben behaald op hun wiskunde-examen.
Een voorbeeld hiervan is een HAVO-leerling die een 6,7 behaalde voor het wiskunde-pilotexamen. Ondanks dit goede resultaat kon dit cijfer niet meetellen voor de 5,5-regel, waardoor de leerling uiteindelijk niet slaagde. Dat voelt onrechtvaardig.
Een pilot is bedoeld om het onderwijs te verbeteren, niet om leerlingen te benadelen.
Wij verzoeken het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap om:
- de examenregels voor het wiskunde-pilotprogramma te herzien;
- het cijfer van het officiële wiskunde-pilotexamen te laten meetellen voor de 5,5-regel;
- leerlingen die hierdoor onterecht zijn gezakt opnieuw te beoordelen en waar mogelijk alsnog te laten slagen.
Iedere leerling verdient een eerlijke beoordeling. Deelname aan een pilot mag nooit nadelige gevolgen hebben voor de kans om een diploma te behalen.
Teken deze petitie als jij ook vindt dat HAVO-leerlingen eerlijk beoordeeld moeten worden.
Neem contact op met de auteur