De Zelfstandigenaftrek Moet Blijven
Quoted post
Vrouw |
#332013-08-09 06:38Ik ben al 21 jaar zzp-er. Ik kan me wel voorstellen dat de zelfstandigenaftrek afhankelijk wordt van het inkomen. De urennorm van 1225 gewerkte uren zijn lastig te controleren. zzp-ers die winst maken dragen bij aan de economie en mogen daarvoor beloond worden. Ze hebben ook meer kosten voor arbeidsongeschiktheidsverzekering e,d. zzp-ers die geen winst maken hebben blijkbaar ook een andere manier om rond te komen. Bijv. man verdiend goed en vrouw gaat uit hobby sieraden maken en verkopen. Ze maakt veel uren met knutselen en verkoopt de producten goedkoop. Ze verdient maar 500 per maand. Het is niet redelijk dat ze de complete zelfstandigenaftrek ontvangt. Ben erg benieuwd hoe dit af loopt. Het zou zuur zijn als ik na 21 jaar mijn arbeidsongeschiktheidsverzekering niet meer kan betalen om dat de zs-aftrek verdwijnt. Het mag van mij wel verdwijnen als de arbeidsongeschiktheid vanuit het rijk gratis geregeld wordt. ;-) |
Reacties
Miss Who |
#226 Re:2013-08-13 09:56:09Het zijn juist zzp-ers met een inkomen van rond de 20000 euro die optimaal profiteren van de aftrek, en niet de mevrouw uit u stereotyperende voorbeeld. De zelfstandigenaftrek is geen beloning voor het bijdragen aan de economie maar een tegemoetkoming in de onkosten en het risico dat de ondernemer heeft (Geen ww, geen arbeidsongeschiktheidsverzekering, geen doorbetaalde vakantie, geen bonussen, geen inkomen bij ziekte en geen pensioen).
|
Carine |
#385 Re:2013-08-20 13:25:17Wat ik krom vind is de redenering dat de hoogte van de zelfstandigenaftrek afhankelijk is van de hoogte van je inkomen als zzp-er. Als je inderdaad van je hobby noodgedwongen je 'vak' gemaakt hebt en je steekt er meer uren in dan je ooit bij een baas zou mogen maken, maar je verdient net genoeg voor de boodschappen, waarom heb je dan minder recht op een hogere zelfstandigenaftrek? Dat de uren moeilijk te controleren zijn, zal wel kloppen, maar dat is toch niet mijn probleem? En dat je dan maar minder uren moet maken of je producten duurder moet maken, werkt niet. Dan verkoop je namelijk niks en heb je helemáál geen omzet. ZZP-ers die geen winst maken - ik vind die 500 euro trouwens wél winst maar voor veel bedrijven zal dat een aalmoes zijn - hebben blijkbaar een andere manier om rond te komen? Zzp-ers die 500 euro per maand verdienen, hoeven voor de boodschappen en de kinderopvang niet op onmogelijke uren krom te liggen voor een baas en zich in duizend bochten te wringen als de kinderen 's winters lekker na elkaar ziek worden en niet naar de opvang kunnen, die zijn namelijk eigen baas en werken na kantoortijd maar wat langer. En dat mag best beloond worden! |
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Red Nederland: Heropen de Gaswinning!
Open brief aan de Belgische regering - Leg de lat hoger: stop de blokkade, stop de genocide
Voor een realistische snelheid van 90km/u op de Houtlaan in Wijnegem!
Gort over de grens moet blijven.
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Behoud Losloopgebieden voor Honden op de Utrechtse Heuvelrug, in Austerlitz, en Zeist
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Respecteer de euthanasiewet
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Kortsnuiten Blijven Bestaan
Bescherm minderjarige vluchtelingen tegen het nieuwe asielbeleid!
Castratie-/sterilisatieplicht huiskatten Nederland
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
Hou IJsbaan DE PISTE Kortrijk open !
716 Gemaakt: 2025-07-05
Behoud de NS JongerenDagkaart
2570 Gemaakt: 2025-06-24
🆘 Red voetbalvereniging Batavia’90 – Laat de gemeente niet wegkijken!
715 Gemaakt: 2025-06-28
Bezwaar Windturbines Stad Kortrijk
237 Gemaakt: 2025-07-03
Gort over de grens moet blijven.
5598 Gemaakt: 2025-06-16
Steun Poptempel De Kuip
9376 Gemaakt: 2024-10-12
Stop het visieloze RUP voor Schildestrand
302 Gemaakt: 2025-06-25
NEEN aan de afbraak van de NEKKERHAL in MECHELEN
5283 Gemaakt: 2025-06-15
NEEN, geen zonnepanelen op "de Pit" in Nieuwkapelle!
570 Gemaakt: 2022-05-17
Pak ons buitenzwembad niet af!
1827 Gemaakt: 2025-06-02
Geen windmolens op de Grashoek
85 Gemaakt: 2025-07-03
Betonstop Maria-ter-heide/ Brasschaat
272 Gemaakt: 2025-06-17
Tegen het rookverbod op terassen
1281 Gemaakt: 2025-02-02
Stop de container MSNU9636101!
41 Gemaakt: 2025-07-04
Nee tegen een moskee
205 Gemaakt: 2025-06-20
Laat de johannesschool bestaan
463 Gemaakt: 2025-06-16
Breng buslijn 461 en de sneltram terug op koers – genoeg omwegen, tijd voor oplossingen!
73 Gemaakt: 2025-06-23
Widjai bezorger post nl
194 Gemaakt: 2025-06-25
Petitie voor vangnet ouders van ernstig zieke en terminale kinderen
65781 Gemaakt: 2023-01-17
❌ Petitie tegen de locatie van de nieuwe brandweerkazerne in Nieuwpoort
220 Gemaakt: 2025-06-18