Red het Broelmuseum Kortrijk


Gast

/ #60

2013-09-13 09:36

Een monument heeft zijn eigen karakter. Ingrepen in de stijl van een monument zijn pas mogelijk
1° Wanneer het historisch karakter van het monument zodanig herwerkt geworden is in de loop van de tijd zodat het zijn historische tekening of betekenis niet meer uitstraalt.
2° Inbreng van hedendaagse elementen is zonder meer evident. Dit is een moeilijke optie want hedendaagse toevoegingen moeten zich integreren in de context, ze moeten als dusdanig herkenbaar zijn zonder de andere elementen te storen.
Wat in Kortrijk voorgesteld wordt (o.a. toilet...) is zo goedkoop dat het enkel past in de doelbewuste vernielingen door lui die centen tellen, maar ondertussen het prachtige Nolf-huis met zijn park in de Doornikse wijk als voorlopige parking herbestemmen. En de rest vergeten we liefst. Dat Kortrijk het slachtoffer was van oorlogsgeweld is geen excuus voor de huidige aanpak.