Sint-Franciesdijk
Neem contact op met de schrijver van de petitie
50 km/u
brief van 12 april 2013 van gemeente Zelzate aan gemeente Wachtebeke met voorstel om 50 km/u zone in te stellen op Franciesdijk. zie
http://www.martin-acke.be/schriftelijke_vragen/CBS030412-wacht-vr.pdf
aandacht voor overdreven snelheid
Op de gemeenteraad van 28 februari heeft de CD&V-fractie aandacht gevraagd
voor de overdreven snelheid op Sint-Franciesdijk en Oudeburgse Sluis. Zie
http://wachtebeke.cdenv.be/sites/wachtebeke/files/magazine/pdf/wach082.pdf
Nieuwsblad 21/08
twee dagen geleden ga ik naar mijn auto die op straat staat. Een groepje wielertoeristen komen van richting Zelzate en moeten noodgedwongen op het slechte stuk rijden waar de baan scheuren vertoont.Gevolg dat hij met zijn voorwiel een kwak krijgt en zich nog net kon corrigeren om niet op mijn auto te vallen. Gelukkig was die man stuurvaardig maar wat als dit gebeurd met een schoolgastje in september en die ONDER een auto beland. Moeten er weer eerst slachtoffers vallen en men zegt: aja, we wisten het maar hebben geen geld én Zelzate neemt ook zijn verantwoordelijkheid niet. Ga DAT maar eens gaan uitleggen aan die ouders!!!! In Gent zijn de tramsporen minder gevaarlijk !!!
Sint-franciesdijk en oudeburgsesluis
goede voorbeeld geven
Re: goede voorbeeld geven
#10: gast - goede voorbeeld geven
inderdaad, ik doe dit ook, mijn max is 40 per uur in de straat. (zelfs nog te snel)
Voor fietsers zou men op heel korte termijn alvast de ruimtes tussen de klinkers wat kunnen opvullen, dat zou al een heel groot verschil maken en ervoor zorgen dat je al een stuk makkelijker achterom kan kijken
En waarom naast een snelheidsbeperking niet denken aan verkeersdrempels, wegversmallingen, bloembakken (slalom),... zoals verderop in de Leegstraat, waar ze WEL effectief zijn.
Wij als buurtbewoners hebben GEEN boodschap aan de mededeling "ja , maar de Sint Franciesdijk is de bevoegdheid van Zelzate/ Wachtebeke/provincie Oost Vlaanderen....." Het gaat om de verkeersveiligheid van onze kinderen, u en ik!
Geef ons een duurzame oplossing voor dit jarenlange bestaande , maar nu aangescherpte probleem!!!!
50km/u borden geplaatst
Veiligheid belangerijk
overlegvergadering donderdag 29 augustus
Nu met zijn allen naar de "info en overlegvergadering" op donderdag 29 augustus om 19:30 in het CCW Wachtebeke (Persynplein)
schandalig
Re:
ik nodig u uit om in Gent op de kasseien en tussen de tramrails te rijden !!!
'Laat het duidelijk zijn' zegt burgemeester Van Cronenburg, 'Het Wachtebeekse gemeentebestuur wil dat er hard wordt opgetreden tegen mensen die 140 km /uur rijden op een weg waar de max snelheid 50 km/u is. De veiligheid van de kinderen en oudere inwoners zijn voor het bestuur te belangrijk'. 'Wanneer het spookbord zware snelheidsovertredingen vaststelt in de andere straten dan zullen we bijkomende snelheidscontroles vragen in de komende maanden.' aldus burgemeester Van Cronenburg.(Het Nieuwsblad mei 2013)
Als dit (140km/u) de norm is voor Sint Franciesdijk , zijn we goed bezig !! Aangezien men hier tot op vandaag blijft racen , is daar blijkbaar nog niets aangedaan (politie of andere snelheidsvertragers...). Spoken(borden) steken zich normaal weg achter de struiken . Ons spookbord was zichtbaar vanop de Koornmarkt in Gent... .Het afsluiten van De Blaarstraat en Den Akker is op zich niet mis maar betekend wel 400 à 500 gefrustreerde automobilisten per 24 u meer in onze straat . (beter nog wat gewacht daarmee !)
Ik heb alle begrip dat de eerst volgende 10 jaar geen dure infrastructuurwerken kunnen worden uitgevoerd , maar dat wil niet zeggen dat we daarom alles maar moeten laten aanmodderen zoals dat nu het geval is , ook wanneer de verkeersoverlast binnen enkele maanden (hopelijk) voorbij zal zijn , want voor de Die Hards is Sint Franciesdijk de ideale weg , daar kennen ze dat toch niet ;snelheidscontrole.
"Een gemeente die bespaard op veiligheid" is echt niet van deze tijd !
fs
| This discussion has been closed. |