Tegen uitbreiding van Croda

Neem contact op met de schrijver van de petitie

Dit discussie-onderwerp is automatisch gecreëerd voor petitie Tegen uitbreiding van Croda.


Anonymous

#1

2014-01-08 16:13

Als auteur ben ik het helemaal eens met deze petitie. Wie nog meer ?
privacy

#2 twijfel

2014-01-09 23:13

De hoogte en risico's zijn duidelijk, maar hoe zit het met de oproep tot verhuizen? Croda biedt veel mensen, ook indirect via toeleveranciers, werk.

Gast

#3 Re: twijfel

2014-01-09 23:46

#2: privacy - twijfel

Croda heeft de fabriek in 2006 overgenomen en een forse sanering doorgevoerd waarbij 325 werknemers (van een totaal bestand van 625) hun baan verloren. Directeur Legius heeft tijdens een raadsvergadering van de gemeente Gouda zowle de sanering als de toekomstige werkgelegenheid als een prestatie van Croda benoemd. Daarbij gaf hij aan 1.500 arbeidsplaatsen te verwachten, inclusief alle andere bedrijven op de Schielands Hoge Zeedijk en inclusief de indirecte werkgelegenheid, zoals bij toeleveranciers. Gezien de forse sanering die is doorgevoerd, verwacht ik dat Croda haar nieuwe personeel weer meteen op straat zet, zodra toepassing van BBT's (best beschikbare technieken) en innovatie / automatisering dat toelaat.

Onder de vlag 'economisch belang' hebben rechtse en christelijke partijen ingestemd met het bestemmingsplan. Zelfs de PvdARBEID stemde in met een chemische muur tot 35 meter hoog op 100 meter van een ARBEIDERSwijk. Ongelofelijk.

Daar waar een burger ook geen vergunning krijgt een dakkapel van 6 meter hoog te plaatsen, moet Croda net zo goed verhuizen bij dergelijk grote uitbreiding. Volgens een berekening van wijkteam Korte Akkeren mag Croda op de Schielands Hoge Zeedijk met 600% uitbreiden, terwijl Croda zelf bij een raadsvergadering heeft aangegeven slechts 17,5% te willen groeien.

Croda krijgt dus een hele grote jas aangemeten van de gemeente Gouda (tsja...de industrie moet verder, nietwaar - Robert Long 1974). Die jas is veel te groot en houdt onvoldoende rekening met omwonenden en overige woonwijken in Gouda. Immers, een veronderstelde gifwolk van 172 meter wordt veelal met de wind meegevoerd. Dat betekent: als het weer fout gaat bij Croda, zal een gifwolk meegenomen worden door de wind.

Bij Chemie Pack heeft een grote brand gewoed. Volgens bronnen op internet werden op 3 km afstand (in een weiland) vervolgens loodwaarden gemeten die de maximaal toegestane waarde 1.000 keer overschreed.

In de huidige tijd kun je een fabriek als Croda eigenlijk niet meer gedogen op deze plek. Dat geldt al zeker voor uitbreiding van deze fabriek. Nu Croda 'carte blanche' krijgt van de gemeente Gouda om tot een gigantische omvang te groeien, leidt zij zelf het 'pont of no return' in. Indien het bestemmingsplan goedgekeurd wordt door de Raad van State zijn heel veel inwoners van Gouda de klos als het weer eens fout gaat. Omdat Croda dus uit haar vel barst is verhuizen een mooie optie op dit 'point of no return'; immers als we Croda haar gang laten gaan, staan hier over 50 jaar geen huizen meer en hebben we een 'Botlek aan de Gouwe', of een 'Pernis aan den IJssel', zoals u wilt.

 


Gast

#4

2014-01-10 06:28

Het is niet normaal dat zo'n fabriek in een woonwijk staat en dan gaan ze nog uitbreiden ook dat mag niet gebeuren.

Gast

#5

2014-01-10 07:14

Inderdaad, een chemisch bedrijf hoort niet in een woonwijk!

Gast

#6

2014-01-14 10:45

Vandaag,14januari 2014, verscheen een artikeltje in het AD over deze online petitie (Gouda-gedeelte). Daarin staat vermeld dat Croda 40 meter mag bouwen. Dit moet zijn; 35 meter, en wel in de hoogte, op een dijk van 5 á 6 meter.

Theo van Schaik

Gast

#7

2014-01-14 10:51

Inmiddels zijn bewoners van de Korte Akkeren begonnen met een fysieke petitie, waarbij huis-aan-huis wordt gevraagd de petitie te ondertekenen. Daar waar wordt opengedaan, ondertekent nagenoeg iedereen en krijg ik vele steunbetuigingen. Dat is veelzeggend.

Deze fysieke petitie zal worden aangeboden aan de Raad van State, die moet gaan beslissen of Croda mag uitbreiden langs de wijk Korte Akkeren.

De online petitie zal eveneens bij de RvS worden aangeboden.

Wilt u de online petitie zoveel mogelijk verspreiden ?

En....wilt u meehelpen met de huis-aan-huis petitie, meldt u aan via theovanschaik_3@hotmail.com

Gast

#8

2014-01-15 09:41

Moet je eens voorstellen wat een prachtige dingen je kunt doen daar aan de IJssel als die lelijke fabriek weg is. En wat zou het geweldig zijn als we van deze lelijke entree tot de stad iets moois zouden kunnen maken. Een stukje ongekende Gouda promotie om van deze unieke plek een kans te maken om de stad in een positief daglicht te stellen.

Tenslotte nog dit: het argument dat verplaatsing een groot banenverlies op zou leveren lijkt mij niet terecht. Dan had men ook veel meer moeite moeten doen om de 400 arbeidsplaatsen voor hoogopgeleiden bij Ortec voor de stad te behouden. Dat is ook niet gebeurd.

Gast

#9

2014-01-16 22:02

fff#8: -

Croda heeft in 2006 deze fabriek overgenomen en heeft een forse sanering doorgevoerd waarbij 325 werknemers hun baan verloren (op een totaal bestand van 625). Croda heeft deze sanering als een prestatie uitgelegd en in één adem de toekomstige werkgelegenheid genoemd als motivatie om Croda een forse uitbreiding te gunnen, waarop vooral snel en flexibel gebouwd moet gaan worden.

Croda noemde een aantal arbeidplaatsen van 1500, maar dat is inclusief de gehele werkgelegenheid op de Schielands Hoge Zeedijk, zoals bij Compaxo en andere bedrijven én inclusief de indirecte gelegenheid, zoals bij toeleveranciers en klanten van Croda. Het is de bedoeling dat het aantal arbeidsplaatsen blijft hangen, terwijl het feitelijk niets zegt. Die 1500 is immers inclusief het huisge personeel van andere bedrijven en het is dus heel onduidelijk wat nu de werkelijke groei zal zijn en of die groei wel in stand blijft.

Door innovaties, automatisereing en toepassing van BBT's (best beschikbare technieken) verwacht ik namelijk dat Croda haar personeel weer resoluut aan de kant zet zodra er hierdoor weer minder personeel nodig is.

Theo van Schaik


Gast

#10

2014-01-16 22:05

Inmiddels kent de huis-aan-huis petitie tot nu toe een tekendichtheid van bijna 97%.

Dat is veelzeggend over de wenselijkheid van de uitbreiding van zware industrie op 100 meter afstand van een woonwijk.

Theo van Schaik

Gast

#11

2014-01-16 22:12

Laten we eens fantaseren over een vertek van Croda, na een grootse bodemsanering op kosten van de vervuiler. Zou het niet mooi zijn om een wijkje in jaren 30 stijl daar neer te zetten ? (net zoals de Snoystraat en omgeving). En dan op de Schielands Hoge Zeedijk mooie woningen bouwen voor de ouderen in de wijk, die de Korte Akkeren hebben opgebouwd ! Gun ze een mooi uitzicht over de IJssel / de polder / Krimpenerwaard en geef Croda de ruimte op een nieuwe lokatie die verder afligt van woonwijken. Laten ze daar hun nieuwbouw neerzetten en de oude installaties daar gefaseerd aan toevoegen. Probleem opgelost en de (geveinsde) werkgelegenheid gewaarborgd.

Theo van Schaik

Theo van Schaik

Dit bericht is verwijderd door de sitebeheerder (Toon details)

2014-01-19 12:46



Gast

#13 Re: Zeg mensen....

2014-01-25 13:50

#12: Een Gouwenaar in hart en nieren... - Zeg mensen....

Beste 'Gouwenaar in hart en nieren',

De petitie gaat voornamelijk over de ongemeen forse uitbreiding van Croda, ten koste van de gezondheid van omwonenden. Strengere wet- en regelgeving leiden hier namelijk tot meer geluidsoverlast; de gemeente past de geluidzonering gewoon aan om het passend te maken voor Croda. Dat noemt de gemeente Gouda: 'een hogere waarde toekennen' , alsof mensen een prijs gewonnen hebben. Het tegendeel is aan de orde; mensen worden opgescheept met nóg meer geluidsoverlast en fijnstof (Volgens een artikel in het AD worden nu al verhoogde concentraties fijnstof gemeten in omliggende straten van Croda).

De conclusie is dat zware industrie niet thuishoort op zo'n korte afstand van woningen. Veel mensen zijn hier komen wonen toen het nog een kaarsenfabriek was. De fabriek is verworden tot een groot oleochmisch concern, met alle gevaren van dien. Uitbreiding van degelijke industrie op slechts 100 meter van woningen is uiterst ongewnest in de wijk.

 

Theo van Schaik

 

 

 


Gast

#14

2014-01-27 23:57

Ik teken tegen de geplande grote uitbreiding, de fabriek die er staat, staat er nu eenmaal, dat is bekend als je daar gaat wonen. Maar het is wel groot genoeg zo, lijkt mij.

Dit bericht is verwijderd door de schrijver ervan (Toon details)

2014-02-18 19:02


Paranor
Gast

#16 Re: Re: twijfel

2014-02-19 08:12

#3: - Re: twijfel

Al eens op een Open Dag geweest bij Croda?

bewuste kiezer

#17 Meningen politieke partijen over de uitbreiding

2014-03-15 11:56

Het is niet echt duidelijk welke politieke partijen tegen de uitbreiding van Croda zijn, of tegen de opslag van giftige stoffen. Niet onbelangrijk voor een evt. stemadvies voor a.s. woensdag. Wie geeft raad?

Gast

#18

2014-03-27 14:09

Beste 'Bewuste kiezer'

De partijen die tegen de uitbreiding van Croda hebben gestemd zijn:

Gouda Positief (GoPo)
Gemeente Belnag Gouda (GBG)
SP
Groen Links

Inmiddels zijn de verkiezingen voorbij, hopelijk heeft u op de goede partij gestemd

Groeten
Theo van Schaik

Gast

#19 Status?

2017-02-21 11:35

Beste mensen,

Wat is nu de status?

Mvg

Wellicht toekomstige bewoner,

Frank Overes