Tegen uitbreiding van Croda


Gast

/ #3 Re: twijfel

2014-01-09 23:46

#2: privacy - twijfel

Croda heeft de fabriek in 2006 overgenomen en een forse sanering doorgevoerd waarbij 325 werknemers (van een totaal bestand van 625) hun baan verloren. Directeur Legius heeft tijdens een raadsvergadering van de gemeente Gouda zowle de sanering als de toekomstige werkgelegenheid als een prestatie van Croda benoemd. Daarbij gaf hij aan 1.500 arbeidsplaatsen te verwachten, inclusief alle andere bedrijven op de Schielands Hoge Zeedijk en inclusief de indirecte werkgelegenheid, zoals bij toeleveranciers. Gezien de forse sanering die is doorgevoerd, verwacht ik dat Croda haar nieuwe personeel weer meteen op straat zet, zodra toepassing van BBT's (best beschikbare technieken) en innovatie / automatisering dat toelaat.

Onder de vlag 'economisch belang' hebben rechtse en christelijke partijen ingestemd met het bestemmingsplan. Zelfs de PvdARBEID stemde in met een chemische muur tot 35 meter hoog op 100 meter van een ARBEIDERSwijk. Ongelofelijk.

Daar waar een burger ook geen vergunning krijgt een dakkapel van 6 meter hoog te plaatsen, moet Croda net zo goed verhuizen bij dergelijk grote uitbreiding. Volgens een berekening van wijkteam Korte Akkeren mag Croda op de Schielands Hoge Zeedijk met 600% uitbreiden, terwijl Croda zelf bij een raadsvergadering heeft aangegeven slechts 17,5% te willen groeien.

Croda krijgt dus een hele grote jas aangemeten van de gemeente Gouda (tsja...de industrie moet verder, nietwaar - Robert Long 1974). Die jas is veel te groot en houdt onvoldoende rekening met omwonenden en overige woonwijken in Gouda. Immers, een veronderstelde gifwolk van 172 meter wordt veelal met de wind meegevoerd. Dat betekent: als het weer fout gaat bij Croda, zal een gifwolk meegenomen worden door de wind.

Bij Chemie Pack heeft een grote brand gewoed. Volgens bronnen op internet werden op 3 km afstand (in een weiland) vervolgens loodwaarden gemeten die de maximaal toegestane waarde 1.000 keer overschreed.

In de huidige tijd kun je een fabriek als Croda eigenlijk niet meer gedogen op deze plek. Dat geldt al zeker voor uitbreiding van deze fabriek. Nu Croda 'carte blanche' krijgt van de gemeente Gouda om tot een gigantische omvang te groeien, leidt zij zelf het 'pont of no return' in. Indien het bestemmingsplan goedgekeurd wordt door de Raad van State zijn heel veel inwoners van Gouda de klos als het weer eens fout gaat. Omdat Croda dus uit haar vel barst is verhuizen een mooie optie op dit 'point of no return'; immers als we Croda haar gang laten gaan, staan hier over 50 jaar geen huizen meer en hebben we een 'Botlek aan de Gouwe', of een 'Pernis aan den IJssel', zoals u wilt.