Meer recht dan tucht
- Petitie
- Mededelingen 18
- Handtekeningen 4 295
- Opmerkingen
- Statistieken
- Privacybeleid
- Extra zichtbaarheid
Meer recht dan tucht / Mededelingen / stand van zaken / Opmerkingen
Anton Loonen Gast |
#12022-02-27 12:08Misschien moet ook worden onderzocht of de tweede tuchtnorm niet in strijd is met de beginselen van de rechtstaat nu er geen stelsel van regels en rechten is waar bij de beoordeling aan moet worden voldaan, er geen zorgvuldig gerechtelijk onderzoek plaatsvindt, de onafhankelijkheid van de rechtspraak niet wordt gewaarborgd en er straffen worden opgelegd die neerkomen op verbanning. Een apotheker kreeg een beroepsverbod opgelegd ivm fraude. Dat is m.i. absoluut disproportioneel en komt neer op verbanning uit zijn existentie voor een vergrijp waarvoor in het strafrecht meestal een geldboete wordt opgelegd |
Gast |
#22022-03-03 13:04De verjaringstermijn voor tuchtrecht moet maximaal 5jr worden, maar misschien is 3jr zelfs redelijker.
Nu is het eigenlijk onmogelijk om te stoppen met je beroep want je kunt tot in lengte van jaren aangeklaagd worden en je bent daarvoor alleen verzekerd zolang je beroepsrechtsbijstand- en aansprakelijkheidsverzekering loopt (of uitloopt). Verzekeraars vinden nl dat ze alleen iets hoeven te betalen als je nog een actuele verzekering hebt ook al heb je ook ten tijde van het incident zelf zo'n verzekering gehad.
De kosten voor dergelijke verzekeringen exploderen ondertussen.
Vinden we dat nou fair tegenover de zorgverleners in dit land die tenminste nog een poging doen zorg te blijven verlenen in dit falende zorgsysteem?
Prima hoor als we in dit land vinden dat iedereen maar te pas en te onpas een klacht en claim in moet kunnen dienen. Zullen we dan ook afspreken dat de kosten voor dat claimrecht publiek bekostigd en gedragen worden in plaats van dat bij de individuele zorgverlener neer te leggen?
Ook hierin zie je een algemene tendens terug komen dat de individuele zorgverlener verantwoordelijk en aansprakelijk gemaakt wordt voor systeemfalen, (in noem maar iets: de non existente GGZ zorg of verpleeghuiscapaciteit is op een of andere manier de schuld geworden van de huisarts) terwijl alle andere spelers in dat systeem buiten schot blijven.
Gevolg? Zorgverleners lopen massaal weg om nooit meer terug te keren. En waarom zou je ook. Het tuchtrecht zorgt voor een ziekmakende en onveilige werkomgeving.
Ondertussen iedereen wel klagen over dat er geen toegankelijkheid meer is van de zorg.
Wat is de volgende stap: gaan we straks dokters ook voor het tuchtrecht slepen omdat ze ooit opgeleid zijn als arts maar nu niet meer als arts willen werken?
|
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Gerechtigheid voor Francis en alle andere verkeersslachtoffers
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Behoud Losloopgebieden voor Honden op de Utrechtse Heuvelrug, in Austerlitz, en Zeist
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
BEHAALD! Unie Van Vrijwilligers wordt wegbezuinigd. Help ons!
Bescherm minderjarige vluchtelingen tegen het nieuwe asielbeleid!
Red Nederland: Heropen de Gaswinning!
Respecteer de euthanasiewet
Kortsnuiten Blijven Bestaan
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Petitie voor vangnet ouders van ernstig zieke en terminale kinderen
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
Nee tegen AZC VLD-Holy
4761 Gemaakt: 2025-04-08
Nee, tegen meer opvanglocaties in Lansingerland
337 Gemaakt: 2025-04-16
Petitie schorsing PvO docent Guus Ruiter
302 Gemaakt: 2025-04-18
Steun de Buurderij in Gent (Baarle)!
873 Gemaakt: 2025-04-08
Veilig oversteken Minckelerstraat Anna’s Hoeve
224 Gemaakt: 2025-04-14
Kortsnuiten Blijven Bestaan
1992 Gemaakt: 2024-10-23
Wij willen Ann Desair niet terug als directrice!
104 Gemaakt: 2025-04-14
Omheinen van het hondenlosloopveld Chevalleraustraat te Ommen
123 Gemaakt: 2025-04-10
Mevrouw van der woude moet blijven
64 Gemaakt: 2025-04-15
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
1791 Gemaakt: 2024-07-07
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
2460 Gemaakt: 2024-11-23
إلى رئاساتنا الكنسية الموقرة
49 Gemaakt: 2025-04-12
streptokokken test aanbieden bij zwangere vrouwen
32809 Gemaakt: 2022-03-01
Pils Is Veel Te Duur
10668 Gemaakt: 2025-01-22
Geen moskee Barendrecht
3720 Gemaakt: 2025-03-24
GEEN hoogspanningscabine op buurtparking aan de hoofdingang GO-Flora School te Merelbeke-Melle
106 Gemaakt: 2025-04-08
Laat de loempiakraam van MaiSon Vietnamese Specialiteiten op Binnenwegplein 20 in Rotterdam Centrum staan en sluit de kraam NIET!
22632 Gemaakt: 2020-06-30
Verkeersveiligheid voor de Olmendreef - Voorkom ongelukken, bescherm onze kinderen!
473 Gemaakt: 2025-03-24
the missing link moet blijven
56 Gemaakt: 2025-04-10
🛑 NEE TEGEN HET VERBOD OP AROMA’S IN VAPEPRODUCTEN IN BELGIË! 🛑
1408 Gemaakt: 2025-02-04