BEŞ BİN EURO BEDEL İLE TESKERE ALMA HAKKIMI İSTİYORUM!

Gast

2012-01-17 18:17

Het is niet eerlijk tegenover mensen die ook een nummer hadden, maar niet de kans kregen om hun zaken te regelen. Ik hoop dat de Turkse overheid die mensen toch een kans geeft om alsnog onder de oude regeling hun zaken te regelen.

Gast

2012-01-17 21:25

Resmen oyuna getirildik
Taylan Polat

#28 Ne 5, ne 10...

2012-01-18 01:22

Bana gore bu odenen ne 5.000 euronun ne de 10.000 euronun hic bir anlami yok. Hollandada yasayan, burada calisip vergi veren, buranin sosyal haklarindan yararlanan bizler neden Turkiyede askerlik yapalim? Ama bu girisimi de sonuna kadar destekliyorum.
Selamlar

Gast

2012-01-18 13:01

Daha once askerligimi €.5000 karsiliginda 38 yasima kadar tecil ettirdim.bu anlasmanin belgesi de elimde(tecil belgesi),tek tarafli olarak, muracaat etmemize firsat bile verilmeden, €.10,000 ya cikarilmasi bence, uluslararasi hukuk'a da aykiridir.(mac oynanirken kural degismesi gibi birsey)

Gast

2012-01-21 21:36

Arkadaslar Normal Degil bu Devletin Basindakiler ADALET PARTISI ama Adaletsiz Davraniyorlar
Biz Adalet istiyoruz

Gast

2012-01-27 00:20

Bunu (Petitie) baslatan arkadaslara sonsuz tesekkurler, insallah basarili olur.  yalniz bununla kalmamali daha bir cok sorunlu haller icinde bu tur reaksiyonlari gostermek gereklidir,   mesela bu ulkede dogmus bir gence  veya bu ulkenin pasaportunu tasiyana,yillardir bu ulkede resmii,( legal) oturan,yasayan birine  dahi, muracaat yapilirken  uc senedir calisiyor olma sarti var cok yersiz   buluyorum.,   bu uygulamanin sebebini tahmin edebiliyoruz,  Turkiyeden yurt disina cikip bedelli askerlik yapmak isteyenleri engellemek icin olsa gerek , bazi burokratik incelikler dusunulemiyor bu yuzden gereksiz sorunlar yasaniyor devamli.    bunun orneklerini  her yaz tatilinde Turkiyede, yurtdisinda konsolosluklarda  neredeyse herkes yasiyordur ,bu benim dusuncem tabi.     M.Nuri Alkan

Gast

2012-01-28 08:21

Bu gurbet ellerde gavurun zulmu bu kadar zoruma gitmiyorda...
Oz vatanimdan uvey evlat muamelesi gormek zoruma gidiyor arkadas.

Fatih Culha
Hollanda/Alblasserdam

Gast

2012-01-30 11:39

Goed initiatief.

Gast

#34 mert

2012-01-30 21:06

yani 10.000 euro bu zamanda zaten cok zor bir para 5000 euor gene okey oteki 5000 euroyuda yardim edersin.ilginc olanda gunu saati gelince hic zaman kaybetmiyorlar hemen 10.000 euro odnecek ,,ama birsey soz verdiklerinde yapmiyorlar pesinde kosman lazim ilginc olanda 20 dk isi tam 6 saat,da yapiyorlar. ...// en iyisi turk pasportunu silceksin..ALLAH ,,turkiyeyi degil INSANLIGI VE BILGELIGI KORUSUN

Gast

2012-02-04 15:10

yaptiklari haksizlik okadar sira bekledik insanimiza yazik!

Gast

2012-02-13 13:25

Belachelijk zo een verhoging we leven in een crisis
Bozkurt

#37 HERSEY VATAN ICIN

2012-02-20 14:25

Hersey vatan icin diyenler 10 bin euro odemek cokmu geldi sizin vatan sevginiz bumu 5 bin euro ver kurtul askerlirimiz kolunu bacagini canini veriyor onlar neden karsi gelmiyorda siz avrupadakiler hazir parayi odeyip kurtulmaya useniyorsunuz siz bu parayi rahatlikla odersiniz ama bu dilekceyi imzalamakla sahte milliyetci sahte vatansever oldugunuz ortaya cikiyor yazik size be vatan bu kadar ucuzmu
Turkse grijze wolf

#38 haklisin

2012-02-20 14:35

#14: - Re:

burda yasayan herkes 10 bin euroyu odeyebilir  hemde ben basvuru yaptim  4 taksit imkanida var 38 yasinin sonuna kadar  Sehitlerimizi dusunelim biraz  bu dilekce cok sacma zaten kabul gormez ayrica kuru kuruya vatan sevilmez hic bir faydan dokunmayacaksa ne ise yarar

malatyaakcadag44

#39 AGZA BAK AGZA

2012-02-20 14:42

Avrupadaki yasayan Turkler ne kadar cimrilestiniz boyle sanki ne var 10 bin euro odeseniz bu dilekceyi hazirlayanlar belkide Vatan Millet sakarya kafasindan gidenlerdir sozde vatansever milliyetci kesim ama yazik 10 bin euro ulkemize cok degil ama bizim takip etmemiz gereken bu paralarin nereye ve kime gittigidir Asker sehit gazi yakinlarina giderse helal hos olsun ama baska bir yere giderse zehir zikkim olsun bizim yapmamiz gereken Turk kuruluslarin bu paralarin nereye gittigini takip etmek duser artik olan olmus herkes 10 bin euro odeyecek dilekceyle falan olacak is degil saygilar ....
karadenizli

#40 10 bin euro az bile

2012-02-21 14:01

burda vergi odemek nicin zorunuza gitmiyor 10 bin euro bir sefere mahsuz vergi her sene odeysunuz

Gast

2012-02-25 23:11

BEŞ BİN EURO BEDEL İLE TESKERE ALMA HAKKIMI İSTİYORUM!!!

Gast

#42 Kiymetli Baskanim Allah razı olsun

2012-12-11 06:12

Kiymetli Baskanim Allah razı olsun inşallah bu konunun takipçisi olursunuz ve bu konu gündemde kalip ses getirir. Binlerce genç sizden bunu bekliyor. Avrupanın ekonomik kriz içinde olduğunu Türkiyenin onlardan daha iyi durumda olduğunu Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanda biliyor. Euro sonrası Sosyal yardımlarla kıvranan Ama Vatan Aşkıyla yanan insanların gurbette şu an tek sıkıntısı 10 bin Euroya çıkarılan Askerlik Problemi. İnşalah mutlu son bir an önce olur. Aksi takdirde durum vahim. Askerlikten kaçak duruma düşecek insanlar ve mutsuz Aileler perişan olur. Saygılarımla

Gast

#43 Re:

2012-12-11 06:16

#32: -

ağzına sağlık aynen katılıyorum

Gast

2012-12-11 06:24

İnsanlar Türkiyede yaşadıkları halde sırf Askere gitmemek için arabasını evini satıp askere gitmemek istiyor. Buna ne demek lazım o zaman. Yurtdışındaki İnsanların derdini bilen varmı? Açmısın tokmusun diyen varmı? Türkiyede Almancı Avrupada Yabancı ve Eurodan sonrada ekonomik kriz eşiğinde inim inim inleyen Avrupada işsiz güçsüz ve bir kenara itilmiş olmak? tuzları kuru olanlar bunu bilemez beyler parası olupta devletine kim vermiyor. Keşke olsa 10 değil yüz versek bizim satacak malımız mülkümüzde yok? Bu İnsanlar yıllarca Almancı diye kendi öz ülkesinde kazıklanmasaydı bu durumlara düşmezdi. Parası olan daha fazla versin Ama bu parayı verecek gücü olmayan çok insan var.

Gast

2012-12-11 06:47

Bu parayı yatıramayacak olan çok insan var bunlar yarın öbürgün BAKAYA yani kaçak durumuna düşseler dahamı iyi olacak Arkadaşlar mağdur insanlarımıza yönelik yapılan bu girişime katkıda bulunmalı ve Başkanımıza bu problem noktasındaki girişimine destek vermeliyiz Saygılarımla.

Gast

2012-12-11 06:49

Insallah mujdeli haberi bekliyoruz,bu arada konunun takipcisi Başkanımızı cani gönulden kutluyor ve bu konuyu gundemde tutup sonucu bizlere ulastirmasini bekliyoruz.Norvecden selamlar.

Gast

2012-12-11 06:51

Sayın Başkanımıza ve Yönetime tesekür ediyoruz konunun takipcisi oldukları icin ,cünkü gercekten bu bedellinin 10 Bin EURO cikmasi Avrupada malum krizde genclerimizi gercekten cok buyuk zorluklara maruz birakmistir zaten issizligin genellikle yabanci genclerin olmasi yani genclerimizin %65 issiz oldugu avrupa genelinde lütfen T.C yetkilileri sosyal ve ekonomik konulari biraz inceleyerek karar versinler lütfen zaten 40 yildir Avrupalilari yolunacak kaz gördünüz yola yola bitiremediniz ama artik
lütfen biraz insaf cok magdur gencler ve aileleri 10 bin euro cok yükseek bir rakam Bu 10 bin euronun indirilmesini dört gözle bekliyoruz…………..Saygilarimla

Gast

2012-12-11 06:52

ben bartin 190768 dogumluyum tc,kimlik ve pasaportum,var yalniz anavatana girme sansina sahip degilim aksi halde tr.tutuklanma riskim var.yalniz dogru ve yanlis bilemem ama 10,bin euro ödeme sansinada sahip degilim..cok mutsuz ve üzgünüm..insallah bir yasa cikarda taksitle ödeme sansim olur vatanima girme sansim dogar..bu konuda gecerli bilgisi olan lütfen bir fikir versin.slm cengiz a.