POLITIE-CAO 2015

Neem contact op met de schrijver van de petitie

VERWIJZING NAAR AANKONDIGING

2018-07-09 17:45:52

Collega's / Belangstellenden,

Lees aankondiging 24 op de link https://www.petities24.com/politieagent_tot_max_62_jaar

Betreft een open brief aan onze MP Mark Rutte. Vandaag hebben wij de brief verzonden en via Facebook aandacht gevraagd.


Platform Bezorgde Dienders

VERWIJZING NAAR AANKONDIGING "HET IS STIL AAN DE OVERKANT"

2018-06-16 09:14:19

Collega’s/lezers,

Zoals velen van jullie weten hebben wij als Platform Bezorgde Dienders, in 2018 de petitie “No man left behind”/Politieagent tot max 62 jaar, overhandigd aan de toenmalige commissie van Veiligheid & Justitie van de 2e Kamer.

Daar een aanzienlijk aantal mensen hun steun voor die petitie betuigd hebben onder onze voorgaande petitie “POLITIE-CAO 2015” en om zoveel mogelijk collega’s/lezers te bereiken, plaatsen wij dit bericht (dat betrekking heeft op de petitie “No man left behind”) bij deze petitie POLITIE-CAO 2015:

Het onderwerp “zware beroepen” en de daaraan gekoppelde pensioenleeftijd wordt op dit moment (in de media) steeds actueler en de politie is uit die discussie verdwenen. Dat kan en mag niet gebeuren!

Daarom hebben wij bij de petitie “No man left behind” aankondiging 23 geschreven, waar wij jullie naar verwijzen. Klik daarvoor op onderstaande link van die petitie en daarna op de button “Aankondigingen” en lees de aankondiging “HET IS STIL AAN DE OVERKANT”.

www.petities24.com/politieagent_tot_max_62_jaar

Ook zullen wij dit onderwerp tijdens overleggen met Kamerleden steeds onder de aandacht blijven brengen.

Er bestaat nog steeds de mogelijkheid om ook onder die petitie uw steun te betuigen en eventuele mededeling te plaatsen.

Alvast dank!

Namens het Platform Bezorgde Dienders

Dolf Mauritz
(Voorzitter)


Platform Bezorgde Dienders

http://www.petities24.com/politieagent_tot_max_62_jaar

2016-12-17 14:32:10

Waarde collega's en andere geïnteresseerden,

Na 2 weken online hebben al meer dan 16.000 collega's de petitie getekend. Dat is een mooi (voorlopig) resultaat en de teller loopt nog. Bijzonder dank daarvoor!

Wanneer deze trend zich voortzet dan zou dat betekenen dat er na 3 weken meer dan 24.000 steunbetuigingen zijn. Dat zou mooi zijn, maar wij beseffen dat er voor de bekendheid van en met de petitie, nog meer spreiding noodzakelijk is. Intranet zou de mooiste oplossing zijn, maar de revaring heeft geleerd dat de "beheerders" daar nog wel eens terughoudend mee willen zijn.

Daarom hierbij het verzoek aan jullie om via welke kanalen dan ook de petitie bij de collega's onder de aandacht te brengen. Ons bereiken steeds berichten van ondertekenaars "Ik wist hier niets van!, ik kreeg het bericht van een collega". We hebben al een mooi aantal ondersteuningen, maar "met meer steun meer mans".

EERST INLOGGEN VIA ONDERSTAANDE LINK. (ANDERS KOMT DE HANDTEKENING BIJ PETITIE POLITIE-CAO)

http://www.petities24.com/politieagent_tot_max_62_jaar  , openen in GOOGLE CHROME werkt het beste. Vergeet niet om jouw ondersteuning te bevestigen vanaf dat account.

Wederom alvast onze hartelijke dank!

Namens het Platform Bezorgde Dienders
Dolf Mauritz (voorzitter)

 


Platform Bezorgde Dienders

POLITIEAGENT TOT MAX 62 JAAR! HERINNERING (GRAAG HELEMAAL LEZEN)

2016-12-12 22:27:55

Waarde collega’s en geïnteresseerden,

Na een goede week online, is de teller inmiddels al de 14.000 gepasseerd. Dat is boven verwachting. Dank daarvoor! Zoveel steunbetuigingen uit één beroepsgroep in een zo’n kort tijdsbestek, geeft aan dat we een snaar geraakt hebben die ertoe doet. Dat kan de politiek niet negeren. Maar we zijn er nog niet.

Daarom hierbij het verzoek om ook vanuit jouw omgeving de onderstaande link onder de aandacht te brengen, om het aantal steunbetuigingen te verhogen. Gezien de omvang van onze organisatie zou dat het representatieve karakter ten goede komen.

Zodra bekend is op welke datum en tijdstip de petitie aangeboden zal worden bij de 2e Kamer, zal dat o.a. ook via dit medium bekend gemaakt worden. Hat zou mooi zijn wanneer dan niet alleen het Platform Bezorgde Dienders aanwezig is, maar het mag best “goed blauw kleuren” in het 2e Kamer gebouw. Dat genereert ook media-aandacht. En last but not least: Ook onze jongere collega’s (die ook eenmaal 62 hopen te worden) worden hierbij van harte uitgenodigd, om de petitie te ondersteunen en bij de uitreiking aanwezig te zijn.

Door "beveiligingen" die sommige afdelingen op hun systemen hebben gezet, kan het zijn dat niet al de velden correct/duidelijk worden weergegeven op je werkplek. Via je eigen computer of z.g. "Standalone" werkt het beter, wanneer je de link,  http://www.petities24.com/politieagent_tot_max_62_jaar  , opent in GOOGLE CHROME. Vergeet niet om jouw ondersteuning te bevestigen vanaf dat account.

Met vriendelijke groeten,
namens het Platform Bezorgde Dienders,

Dolf Mauritz (Voorzitter)

 

Ps

Deze mededeling wordt ook als aankondiging vermeld bij de voorgaande petitie “Politie-CAO 2015”. Het kan dus zijn dat je de mededeling dubbel ontvangt. Er zijn enkele honderden collega’s die hun handtekening voor deze petitie abusievelijk geplaatst hebben bij de voorgaande petitie Politie-CAO 2015. Geen probleem, maar plaats hem ook bij de petitie “Politieagent tot max 62 jaar” via bovenstaande link. Dan telt het ook voor deze petitie mee.


Platform Bezorgde Dienders

POLITIEAGENT TOT MAX 62 JAAR!

2016-12-02 22:05:42

Collega's en geïnteresseerden,

Zojuist is de petitie  "POLITIEAGENT TOT MAX 62 JAAR" online gegaan.

Brandweer, Ambulance en Defensiepersoneel mag ivm verzwarende werkomstandigheden stoppen met werken al voor dat zij de leeftijd van 60 jaar hebben bereikt en voor hen is/komt er tevens een fatsoenlijke regeling tot de AOW-leeftijd.

Onze arbeidsvoorwaarden waarmee wij onze loopbaan zijn gestart (o.a. werken tot 60 jaar of max. 40 dienstjaren wanneer je dat eerder hebt bereikt) zijn van tafel geveegd. Onze werkgever vindt dat wij door moeten werken tot 67 jaar en 3 maanden en straks nog langer.

Wij vinden dat o.a. in strijd met het gelijkheidsbeginsel en gaan daartegen in protest. Wij gaan daarvoor een petitie aanbieden aan de commissie van V&J van de 2e Kamer. Dat zal vermoedelijk in januari gebeuren.

Wanneer je onderstaand link kopieert en openklikt, kan je de petitie ondersteunen.

Met z'n allen kunnen we veel bereiken.

Alvast dank!

 

http://www.petities24.com/politieagent_tot_max_62_jaar

 

Met vriendelijke groeten,

namens het Platform Bezorgde Dienders,
Dolf Mauritz


Platform Bezorgde Dienders

STOP MET HET CRIMINALISEREN VAN POLITIEAMBTENAREN

2016-03-20 21:09:17

Geachte collega/lezer,

Twee collega's van de eenheid Zeeland/West-Brabant hebben ons gevraagd om medewerking te verlenen aan het volgende:

Zij hebben een petitie geschreven met de titel "STOP MET HET CRIMINALISEREN VAN POLITIEPERSONEEL". In de petitie wordt ingegaan op het legitiem gebruikte geweld door politieambtenaren dat absoluut niet gelijk is aan het door de crimineel gebruikte geweld. Momenteel maakt het Wetboek van Strafrecht hier vrijwel geen onderscheid in.

De petitie houdt een verzoek aan de Tweede Kamer in om het Wetboek van Strafrecht aan te passen. Er moet naar onze mening in het wetboek een artikel (of meerdere artikelen) opgenomen worden waarin een betere bescherming wordt geregeld voor de politieagent die geweld heeft moeten gebruiken.

De petitie heeft ook als doel, een maatschappelijke discussie op gang te brengen over de rol van de politie in de samenleving en om een steuntje in de rug te leveren aan de lopende discussie over de Stelselherziening GDPA (Geweldsaanwending door politieambtenaren).

Voor deze zomer komt de minister met voorstellen in het kader van de Stelselherziening GDPA. Het zou goed zijn wanneer er vanaf de werkvloer een signaal afgegeven wordt dat het ECHT anders moet bij de afhandeling van geweldszaken door politieambtenaren.   Als je het eens bent met de inhoud van de petitie, vraag dan op zoveel mogelijk fronten aandacht voor deze petitie, zowel privé als werk.

De petitie is te vinden via anderstaande link:

https://www.petities.nl/petitions/stop-het-criminaliseren-van-politiepersoneel?locale=nl

VERGEET NIET IN DE MAIL DIE JE KRIJGT VAN PETITIES.NL OP DE LINK TE DRUKKEN. DAN IS NAMELIJK JE HANDTEKENING PAS ECHT GETELD!

 

Als Platform Bezorgde Dienders onderschrijven wij deze petitie van harte.

Met vriendelijke groeten,
Namens het Platform Bezorgde Dienders

Dolf Mauritz

ps

Ik schrijf met enige regelmaat columns voor de site van de Stichting Maatschappij en Veiligheid (www.smvp.nl). Als laatste heb ik onder de titel "HET RECHT VAN DE STERKSTE ?" een column geschreven met betrekking tot het door de politie gebruikte geweld. Wil de column lezen? ga dan naar de genoemde site en klick op "meer artikelen vindt u hier" onder de kop nieuwsartikelen. 

 


Platform Bezorgde Dienders

AKKOORD "Voorlopig"

2015-12-23 20:52:20

Geachte collega’s

Zoals jullie weten is er een akkoord tussen de minister en politiebonden. Het feit dat de politievakbonden niet akkoord zijn gegaan met het eerste voorstel, waar andere beroepsgroepen uit de ambtenarenwereld wel mee akkoord zijn gegaan, is niet voor niets geweest. Daarnaast hebben de maatschappelijke ontwikkelingen in de afgelopen periode er wellicht toe bijgedragen, dat de 2e Kamer ons niet helemaal onwelgevallig gezind was.

De begroting van de minister van V&J werd iets verruimd, waardoor er wat meer onderhandelingsruimte ontstond. Er blijft altijd te wensen over (zeker op het onderwerp tot welke leeftijd de diender dit fysiek en geestelijk zware beroep nog op een acceptabele wijze kan uitoefenen), maar wij denken dat voor dit moment het maximaal haalbare door de gezamenlijke vakbonden is bereikt. Wij adviseren dan ook om in te stemmen met het bereikte akkoord.

Na het definitief worden van het CAO-akkoord zullen wij u nog nader berichten.

Wij wensen jullie fijne Kerstdagen, een goede en veilige jaarwisseling en een voorspoedig en vooral gezond 2016.


Met vriendelijke groet,
Namens het Platform Bezorgde Dienders
Dolf Mauritz


Platform Bezorgde Dienders

INTERVIEW MINISTER / PLATFORM BEZORGDE DIENDERS

2015-09-14 22:03:18

Beste collega’s,

Inmiddels hebben wij van de minister schriftelijk antwoord gekregen op onze aanvullende vragen, die wij na het overleg gesteld hebben om het interview te completeren. Het hele interview, waar o.a. ook het onderwerp F.L.O. aangesneden wordt, is te vinden op onze website www.bezorgdedienders.nl. Het is mogelijk dat er antwoorden bij zijn die aanleiding zijn voor een vervolgvraag die echter niet gesteld is, omdat wij de antwoorden op de aanvullende vragen schriftelijk ontvingen. Bij een volgend overleg zal dat aan de orde komen.

Wij willen benadrukken, dat de in het voorbeeld van differentiatie in de percentages van de loonsverhoging genoemde getallen, fictief zijn en uitsluitend dienen om de systematiek inzichtelijk te maken. Wij hebben enorm veel positieve reacties ontvangen van collega’s die er al wat over hadden gelezen in de vorige aankondiging. Overigens hebben wij ook een enkele reactie ontvangen van collega’s die het er minder mee eens waren, of zich er niet in konden vinden.

De systematiek komt eigenlijk overeen met de looneis van de ACP in 2007, die inhield dat het salaris van iedere werknemer van de politie er € 200 netto per maand op vooruit moest gaan. Zonder dat veel mensen zich dat realiseerden hield ook die eis in, dat de werknemers in de lagere schalen er procentueel gezien meer op vooruit gingen dan de werknemers in hogere schalen. Die looneis werd toen door veruit de meeste werknemers omarmd.

Lees zelf de visie van de minister op onze website.

Met vriendelijke groet,
namens het Platform Bezorgde Dienders

 

Dolf Mauritz


Platform Bezorgde Dienders

DIFFERENTIATIE IN PROCENTUELE VERHOGING

2015-08-31 18:03:45

Beste collega’s

Zoals wij jullie eerder berichtten, werden wij door de minister uitgenodigd om o.a. eens van gedachten te wisselen over de door ons aangeboden petitie. Zoals jullie ook weten zijn wij door het schrijven van de petitie, als antwoord op de vraag van de minister tijdens één van de eerste actiebijeenkomsten, zijdelings betrokken geraakt bij de CAO-perikelen. Wij willen en kunnen echter geen onderhandelingspartner zijn.

Inmiddels ben ik met een delegatie van het Platform Bezorgde Dienders bij de minister geweest. Na een structureel overleg, waarbij uiteraard de CAO wel ter sprake kwam, werd besloten om hetgeen besproken was en door de plv.DG was genotuleerd, in interviewvorm vast te leggen. Wij hadden nog een aantal aanvullende vragen, die omwille van de tijd niet gesteld konden worden. Zodra ook die vragen door de minister zijn beantwoord, zal het complete interview op onze website (www.bezorgdedienders.nl) worden geplaatst.

De volgende overweging willen wij alvast met jullie delen:

Er bestaat een aanzienlijk inkomensverschil tussen de lagere en hogere salarisschalen. Ook de verschillen tussen de anciënniteiten in de hogere salarisschalen zijn beduidend groter dan de verschillen tussen de anciënniteiten in de lagere salarisschalen. Anders gezegd, per trede omhoog ontvangt de werknemer in de hogere salarisschaal een hoger bedrag dan de werknemer in een lagere schaal.

Zonder de werknemers in de hogere salarisschalen tekort te willen doen, hebben wij als Platform Bezorgde Dienders de minister in overweging gegeven om “voor deze CAO-ronde” de mogelijkheden voor een z.g. “getrapte” salarisverhoging eens te onderzoeken. Die zou er bijvoorbeeld als volgt uit kunnen zien:

t/m schaal 9                     6,5 %
Schalen 10 t/m 12           4    %
Boven schaal 12               3    %

Het is wellicht een mogelijkheid om binnen het gestelde budget te blijven en tevens wordt ermee bereikt dat de doelgroep “die vooraan in de linie staat” (en in welke categorie zich de meeste collegae bevinden die het in financieel opzicht niet breed hebben), een acceptabele verhoging tegemoet kan zien en dat ook de werknemers in de hogere loonschalen er feitelijk behoorlijk op vooruit gaan.

Natuurlijk zijn wij ook benieuwd naar uw/jouw mening. Via onze website www.bezorgdedienders.nl kan je (via de button contact) laten weten wat je ervan vindt.

Met vriendelijke groeten,
namens het PBD

Dolf Mauritz


Platform Bezorgde Dienders

UPDATE STAND VAN ZAKEN PETITIE

2015-07-29 21:26:57

Beste collega’s en belangstellenden,

Enige tijd geleden hebben wij van de commissie V&J van de 2e Kamer (waarin de woordvoerders politie/justitie vanuit al de politieke partijen vertegenwoordigd zijn) bericht ontvangen, dat zij de minister om een reactie hebben gevraagd op de petitie en onze aanbiedingsmail (zie 2e aankondiging). Daarna zou de commissie ons berichten.

Wij weten dat de minister inmiddels zijn schriftelijke reactie op de petitie heeft gestuurd aan de commissie V&J. Vermoedelijk ivm het reces hebben wij van de commissie V&J nog geen visie op de reactie van de minister ontvangen. Wij hebben al wel een uitnodiging van de minister ontvangen, om in de 2e helft van augustus naar het ministerie te komen voor overleg met hem.  

Zoals jullie wellicht weten bedraagt het aantal steunbetuigingen inmiddels bijna 22.000! Dat is een representatief aantal, maar het zou mooi zijn wanneer dat aantal nog verhoogd zou kunnen worden. We vernamen dat er binnen sommige eenheden helaas "elementen" aanwezig zijn, die van mening zijn dat het interne mailsysteem niet voor politieacties gebruikt zou mogen worden. Dat begrijpen wij, maar onze petitie valt echter niet onder de noemer politieacties. Het betreft een antwoord op de vraag van de minister aan ons, als medewerkers van de politieorganisatie.

Via het interne mailsysteem zouden op eenvoudige wijze AL de collega’s persoonlijk via hun mailbox op de hoogte gebracht kunnen worden van het bestaan van de petitie. De ANPV heeft de link naar de petitie inmiddels ook naar de persoonlijke mailbox van haar leden verstuurd en dat resulteerde in een paar dagen tijd in duizenden steunbetuigingen. Er is echter nog een groot aantal collega’s dat niet van het bestaan van de petitie weet. Derhalve verzoeken wij jullie hierbij om de volgende tekst zoveel mogelijk te verspreiden:

"De minister is benieuwd naar de mening van de leden zelf. Dat kan! Ben je het eens met de eisen van de bonden? Ga dan naar www.petities24.com/politiecao2015  en onderschrijf de petitie ter ondersteuning van de eisen van de gezamenlijke Politiebonden".

Alvast dank.

Namens het Platform Bezorgde Dienders,

Dolf Mauritz


Platform Bezorgde Dienders



Deel deze petitie

Help deze petitie om meer handtekeningen te krijgen.

Hoe een petitie promoten?

  • Deel de petitie op uw Facebook-muur en in groepen die verband houden met het onderwerp van uw petitie.
  • Neem contact op met uw vrienden
    1. Schrijf een bericht waarin u uitlegt waarom u deze petitie hebt ondertekend, aangezien mensen eerder geneigd zijn om te ondertekenen als ze begrijpen hoe belangrijk dit onderwerp is.
    2. Kopieer en plak het webadres van de petitie in uw bericht.
    3. Stuur het bericht via e-mail, sms, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram en LinkedIn.



Betaald Adverteren

We zullen deze petitie adverteren bij 3000 mensen.

Leer meer...