Neen aan rekeningrijden voor personenwagens!
Op 17 februari start het langverwachte proefproject van rekeningrijden voor personenwagens. Een rit in stedelijke gebieden kan in de toekomst 9 eurocent per kilometer kosten. Voor de autosnelweg wordt 5 cent aangerekend, voor andere wegen 6,5 cent. Dat schrijven De Morgen en Het Laatste Nieuws.
Het Waals, Brussels en het Vlaams Gewest hebben een akkoord bereikt over de tarieven van de kilometerheffing. Dat is een autobelasting waarbij een bedrag per kilometer wordt aangerekend, afhankelijk van de piek- en daluren en het type weg dat u gebruikt. Een proefproject gaat van start in de GEN-zone in en rond Brussel.
Tijdens de ochtend- en avondspits - 7 tot 9 uur en 16 tot 18 uur - wordt het tweemaal zo duur als tijdens de daluren. Tussen 22 en 5 uur betaal je niets. Tijdens de spits bedraagt de heffing 9 eurocent per kilometer in de stedelijke gebieden. In Brussel is dat bijvoorbeeld de oppervlakte van het hele gewest, in Leuven van de stad.
Daarbuiten betaal je een tarief van 5 eurocent per kilometer op autosnelwegen en 6,5 cent op andere wegen. Dat hogere tarief moet sluipverkeer in de woonkernen vermijden. Wie van Mechelen naar Brussel trekt, betaalt 17 euro per week. Eén ritje kost u 1,7 euro. U legt immers 23 kilometer af op de autosnelwegen buiten het Brussels Gewest (1,15 euro) en 6 kilometer binnen het Gewest (0,54 euro). Wie vanuit Gent komt, betaalt 30 euro.
Met het proefproject willen de gewesten nagaan wat het effect van de kilometerheffing is op het rijgedrag. Bijna 1.200 proefpersonen zullen vanaf 17 februari twee maanden lang rondrijden met een On Board Unit (OBU), een gps-systeem dat je traject doorseint naar een centrale server.
Laure De Genst Neem contact op met de schrijver van de petitie
Mededeling van de beheerder van deze websiteWe hebben deze petitie gesloten en de persoonlijke gegevens van de ondertekenaars verwijderd.De Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) van de Europese Unie vereist een rechtmatige reden voor het opslaan van persoonsgegevens en dat de gegevens voor een zo kort mogelijke periode worden opgeslagen. |
Log in om uw petitie te beheren. |
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Gort over de grens moet blijven.
Open brief aan de Belgische regering - Leg de lat hoger: stop de blokkade, stop de genocide
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Respecteer de euthanasiewet
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Behoud Losloopgebieden voor Honden op de Utrechtse Heuvelrug, in Austerlitz, en Zeist
Red Nederland: Heropen de Gaswinning!
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Voor een realistische snelheid van 90km/u op de Houtlaan in Wijnegem!
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Kortsnuiten Blijven Bestaan
Bescherm minderjarige vluchtelingen tegen het nieuwe asielbeleid!
Castratie-/sterilisatieplicht huiskatten Nederland
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
Behoud de NS JongerenDagkaart
2444 Gemaakt: 2025-06-24
NEEN aan de afbraak van de NEKKERHAL in MECHELEN
5242 Gemaakt: 2025-06-15
Steun Poptempel De Kuip
9298 Gemaakt: 2024-10-12
🆘 Red voetbalvereniging Batavia’90 – Laat de gemeente niet wegkijken!
700 Gemaakt: 2025-06-28
Gort over de grens moet blijven.
5443 Gemaakt: 2025-06-16
Stop het visieloze RUP voor Schildestrand
227 Gemaakt: 2025-06-25
Widjai bezorger post nl
177 Gemaakt: 2025-06-25
Nee tegen een moskee
179 Gemaakt: 2025-06-20
Betonstop Maria-ter-heide/ Brasschaat
242 Gemaakt: 2025-06-17
Pak ons buitenzwembad niet af!
1755 Gemaakt: 2025-06-02
Juf Annick moet blijven in het Mijltje!
80 Gemaakt: 2025-06-24
Breng buslijn 461 en de sneltram terug op koers – genoeg omwegen, tijd voor oplossingen!
49 Gemaakt: 2025-06-23
Geen nieuw gemeentehuis voor gemeente Het Hogeland
3331 Gemaakt: 2025-05-08
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
3473 Gemaakt: 2024-07-07
STOP ASIELCENTRUM IN SCHILDE!
1005 Gemaakt: 2025-06-05
Collectief Bezwaarschrift Huursverhoging - Holland Park, Diemen
188 Gemaakt: 2025-06-22
❌ Petitie tegen de locatie van de nieuwe brandweerkazerne in Nieuwpoort
202 Gemaakt: 2025-06-18
Geen moskee Barendrecht
3908 Gemaakt: 2025-03-24
Kortsnuiten Blijven Bestaan
2908 Gemaakt: 2024-10-23
📢 Petitie: Een zebrapad aan de school in Ronse – voor de veiligheid van onze kinderen!
17 Gemaakt: 2025-06-27