Zeg nee tegen azc Brunssum
Gast |
/ #3536 En kijk voor de afwisseling eens naar eigen land, hypocriet:2016-01-21 00:42PVV: ‘onze vrouwen’ meppen mag bestTerwijl de PVV zowel binnen als buiten de Tweede Kamer hoog van de toren blaast over vrouwenrechten en geweld tegen vrouwen, steekt de partij in de praktijk geen vinger uit om vrouwen die daadwerkelijk gevaar lopen te helpen. De PVV stemde een half jaar geleden nog tégen een wetsvoorstel waarmee geweld tegen vrouwen en huiselijk geweld internationaal kan worden bestreden. Het zogenoemde Verdrag van Istanboel, of ‘Verdrag van de Raad van Europa inzake het voorkomen en bestrijden van geweld tegen vrouwen en huiselijk geweld‘, is een internationaal verdrag waarin preventie, slachtofferhulp en vervolging van daders centraal staan. De ratificatie ervan werd door de meeste partijen in de Tweede Kamer aangegrepen om bestaande maatschappelijke problemen van ‘onze vrouwen’ te agenderen. Zo bracht Marith Rebel (PvdA) de gebrekkige preventie, slechte nazorg en nauwelijks voorkomende vervolging van daders van ‘huiselijk geweld en andere vormen van geweld waarvan vrouwen disproportioneel slachtoffer worden in Caribisch Nederland’ ter sprake. Ook had zij het over ‘de specifieke problematiek’ van vrouwelijke vluchtelingen en de gruwel die ‘vrouwelijke genitale verminking’ heet en voorkomt bij ‘etnische groepen van risicolanden’. Tamara van Ark (VVD) sprak over huwelijksdwang, datingfraude en victim blaming: Nog steeds is er het, soms onuitgesproken, verwijt aan een meisje dat verkracht wordt dat ze zich anders had moeten kleden. Het verwijt zou echter moeten zijn dat een man nee ookvoor nee moet aannemen. Hier passen een maatschappelijke discussie en stevige wetgeving. Ook is het nodig dat mensen in organisaties verder kijken dan hun checklist als er een slachtoffer voor hen staat.
Nine Kooiman (SP) bracht vervolgens het waarborgen van de opvang van vrouwen en kinderen die slachtoffer worden van geweld en mishandeling ter sprake in het kader van de bezuinigingen. Ook had ze het over de schrijnende gevallen van huwelijkse gevangenschap in Nederland. Magda Berndsen (D66) stipte vervolgens economisch geweld binnen relaties aan en hamerde op de verantwoordelijkheid van de bevoegde instanties voor de praktische uitvoering van de gemaakte afspraken. Martijn van Helvert (CDA) benadrukte het belang van degelijke vervolging en strafbevoegdheden inzake de daders van huwelijksdwang. De PVV vond de kwestie blijkbaar niet belangrijk genoeg om spreektijd aan te vragen of om uit te leggen waarom de partij tegen stemde: De aanwezige leden van de fractie van de PVV wordt conform artikel 121 van het Reglement van Orde aantekening verleend dat zij geacht willen worden zich niet met de wetsvoorstellen Goedkeuring van het op 11 mei 2011 te Istanboel tot stand gekomen Verdrag van de Raad van Europa inzake het voorkomen en bestrijden van geweld tegen vrouwen en huiselijk geweld (Trb. 2012, 233) (34038 (R2039))… te hebben kunnen verenigen.
Foto: ANP, de voltallige PVV-fractie kijkt weg, onze belastingcenten "wel besteed" zullen we maar zeggen.
|
|
Red Nederland: Heropen de Gaswinning!
Open brief aan de Belgische regering - Leg de lat hoger: stop de blokkade, stop de genocide
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Voor een realistische snelheid van 90km/u op de Houtlaan in Wijnegem!
Gort over de grens moet blijven.
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Respecteer de euthanasiewet
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Behoud Losloopgebieden voor Honden op de Utrechtse Heuvelrug, in Austerlitz, en Zeist
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Bescherm minderjarige vluchtelingen tegen het nieuwe asielbeleid!
Castratie-/sterilisatieplicht huiskatten Nederland
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
Geen AZC barendrecht op grens van Lombardijen
809 Gemaakt: 2025-07-08
Geen hoge milieucategorie (HMC) bedrijvigheid Warmoeziersweg Bergschenhoek
312 Gemaakt: 2025-07-15
Gort over de grens moet blijven.
5863 Gemaakt: 2025-06-16
Hou IJsbaan DE PISTE Kortrijk open !
2302 Gemaakt: 2025-07-05
Open brief aan de Belgische regering - Leg de lat hoger: stop de blokkade, stop de genocide
9388 Gemaakt: 2025-06-04
NEEN, geen zonnepanelen op "de Pit" in Nieuwkapelle!
697 Gemaakt: 2022-05-17
Behoud het auditorium Maisin in zijn volledige staat
92 Gemaakt: 2025-07-10
Bezwaar Windturbines Stad Kortrijk
384 Gemaakt: 2025-07-03
Geen windmolens op de Grashoek
263 Gemaakt: 2025-07-03
Red onze tuin! Samentuin Fonteinstraat
81 Gemaakt: 2025-07-08
NEEN aan de afbraak van de NEKKERHAL in MECHELEN
6139 Gemaakt: 2025-06-15
Pak ons buitenzwembad niet af!
1897 Gemaakt: 2025-06-02
Ik ben tegen de komst van een arbeidsmigrantenhotel in het mooie buitengebied van Heinkenszand voor 48 arbeidsmigranten die niet in de buurt gaan werken maar in Yerseke of Noord Brabant.
109 Gemaakt: 2022-02-14
Kortsnuiten Blijven Bestaan
3011 Gemaakt: 2024-10-23
Behoud de NS JongerenDagkaart
2650 Gemaakt: 2025-06-24
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
3525 Gemaakt: 2024-07-07
Aankleden etalages voormalige winkelpand Visser
44 Gemaakt: 2025-07-10
Veiligheid en overlast N237 (Amersfoortsestraat / Utrechtseweg)
124 Gemaakt: 2025-07-08
Teken deze petitie! We willen geen McDonalds op de Veluwezoom, aan de bosrand Velp-Rheden
15677 Gemaakt: 2024-01-31
Stop de container MSNU9636101!
109 Gemaakt: 2025-07-04