Zeg nee tegen azc Brunssum
Stop de opmars van EXTREEM RECHTS |
/ #2597 Het ware gezicht van Extreem Rechts2015-12-05 12:25Eindredacteur Sinterklaasjournaal dreigt met wegsturen DieuwertjeKritiek op blackface taboe voor man achter de schermen: "Ik kan mijn blik niet veranderen"In een interview met het AD dreigt de eindredacteur van het Sinterklaasjournaal Ajé Boschhuizen (53) dat de populaire presentatrice Dieuwertje Blok mogelijk moet vertrekken omdat ze zich heeft uitgesproken tegen het gebruik van blackface bij het vormgeven van Zwarte Piet. Het lijkt een cliffhanger uit het Sinterklaasjournaal zelf, net nu de laatste aflevering voorbij is en er geen enkele nieuwe verandering is doorgevoerd, dreigt de eindredacteur en bedenker van het programma dat Dieuwertje voor volgend seizoen mogelijk het veld moet ruimen. In een interview met het AD haalt hij fel uit naar criticasters van de omstreden traditie, zoals bijvoorbeeld 'hoofdpiet' Erik van Muiswinkel die stelde dat het Sinterklaasjournaal in 2006 had moeten vasthouden aan regenboogpieten. Boschhuizen zet de kritische cabaretier weg als lid van "een klein, kringetje blanke intellectuelen" dat op 200 meter afstand van de Westergasfabriek woont, waar het studiocomplex van Pauw en De Wereld Draait Door is gevestigd. "Ik ben er voor het grote publiek," verklaart de eindredacteur over zichzelf en als verkalring waarom hij vast wil houden aan de kwetsende blackface-figuur. Het AD, dat een militante pro-blackface positie inneemt in het debat, wil weten of Dieuwertje Blok die in november bekende dat ze wel klaar is met de traditionele blackface figuur omdat die niet meer van deze tijd is, eigenlijk nog wel kan aanblijven. Boschhuizen: "Dat is een goede vraag. Dat weet ik nog niet. Daar moeten we het, als alle drukte voorbij is, nog maar eens uitgebreid over hebben." Op de vraag of Boschhuizen of hij Zwarte Piet zelf racistisch vindt antwoordt hij dat hij daar al tientallen jaren met Amerikaanse collega's die dat stellen over discussieert. "Ik kan er niks aan doen dat ik hun blik niet heb. Ik kan mezelf niet loskoppelen van deze traditie en die bekijken zoals zij." Overigens is het niet aan Boschhuizen om te bepalen wie het toonaangevende Sinterklaasjournaal presenteert. Dat wordt beslist door de NTR-top. Zij beslissen ook wie de eindredacteur is. Nu Boschhuizen zo duidelijk aangeeft dat hij niet in staat is van mening te veranderen wordt het misschien tijd te zoeken naar iemand die de vooruitgang niet in de weg staat. |
|
Gort over de grens moet blijven.
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Behoud Losloopgebieden voor Honden op de Utrechtse Heuvelrug, in Austerlitz, en Zeist
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Bescherm minderjarige vluchtelingen tegen het nieuwe asielbeleid!
Castratie-/sterilisatieplicht huiskatten Nederland
Red Nederland: Heropen de Gaswinning!
Open brief aan de Belgische regering - Leg de lat hoger: stop de blokkade, stop de genocide
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Voor een realistische snelheid van 90km/u op de Houtlaan in Wijnegem!
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Respecteer de euthanasiewet
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
Geen AZC barendrecht op grens van Lombardijen
813 Gemaakt: 2025-07-08
Geen hoge milieucategorie (HMC) bedrijvigheid Warmoeziersweg Bergschenhoek
315 Gemaakt: 2025-07-15
Gort over de grens moet blijven.
5864 Gemaakt: 2025-06-16
Hou IJsbaan DE PISTE Kortrijk open !
2303 Gemaakt: 2025-07-05
Open brief aan de Belgische regering - Leg de lat hoger: stop de blokkade, stop de genocide
9388 Gemaakt: 2025-06-04
Geen windmolens op de Grashoek
286 Gemaakt: 2025-07-03
NEEN, geen zonnepanelen op "de Pit" in Nieuwkapelle!
699 Gemaakt: 2022-05-17
Behoud het auditorium Maisin in zijn volledige staat
95 Gemaakt: 2025-07-10
Bezwaar Windturbines Stad Kortrijk
386 Gemaakt: 2025-07-03
Red onze tuin! Samentuin Fonteinstraat
82 Gemaakt: 2025-07-08
NEEN aan de afbraak van de NEKKERHAL in MECHELEN
6139 Gemaakt: 2025-06-15
Pak ons buitenzwembad niet af!
1900 Gemaakt: 2025-06-02
Ik ben tegen de komst van een arbeidsmigrantenhotel in het mooie buitengebied van Heinkenszand voor 48 arbeidsmigranten die niet in de buurt gaan werken maar in Yerseke of Noord Brabant.
111 Gemaakt: 2022-02-14
Behoud de NS JongerenDagkaart
2650 Gemaakt: 2025-06-24
Kortsnuiten Blijven Bestaan
3012 Gemaakt: 2024-10-23
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
3525 Gemaakt: 2024-07-07
Veiligheid en overlast N237 (Amersfoortsestraat / Utrechtseweg)
124 Gemaakt: 2025-07-08
Aankleden etalages voormalige winkelpand Visser
45 Gemaakt: 2025-07-10
Steun Poptempel De Kuip
9409 Gemaakt: 2024-10-12
Teken deze petitie! We willen geen McDonalds op de Veluwezoom, aan de bosrand Velp-Rheden
15677 Gemaakt: 2024-01-31