Zeg nee tegen azc Brunssum
Stop de opmars van EXTREEM RECHTS |
/ #610 Kijk eens naar de FEITEN2015-11-11 10:45Factcheck: toename van racisme op internet?'Racisme op het internet neemt fors toe' kopte het AD op 10 oktober 2015. Andere media namen dit nieuws direct over, maar klopt het ook? Het AD baseerde haar bericht op cijfers van het Meldpunt Internet Discriminatie (MiND), dat in de eerste 9 maanden ruim driehonderd klachten ontving over racistische uitingen op het net. Vorig jaar waren dat er 183, dit is een stijging van 64 procent. Klopt het ook? MiND, dat in 2013 door het kabinet werd ingesteld, heeft opvallend meer meldingen ontvangen dan vorig jaar, toen het in een heel jaar 304 meldingen ontving, waarvan er 100 strafbaar waren. Ieder die wel eens een paar uur op sociale media heeft doorgebracht weet dat dit een heel erg laag aantal is. Bovendien was 2014 het jaar van onder andere de 'minder minder' uitspraak van Wilders, de oorlog in Gaza, demonstrerende IS-aanhangers en de verhitte Zwarte Pietendiscussie. De directeur van het MiND, Visser, beaamt overigens in het AD ook dat het werkelijke aantal discriminerende uitingen op internet veel groter is. ,,Als je gaat speuren, kun je zo duizenden gevallen er uit pakken. Dat is echter niet onze taak,' zegt hij. Dat er veel meldingen naar aanleiding van de vluchtelingenproblematiek komen, klinkt plausibel. Het andere meldpunt internet discriminatie, het MDI, zag dit voorjaar nog een andere oorzaak: de eerste twee maanden van 2015 sprake was er bij het MDI sprake van een forse stijging van moslimdiscriminatie. In januari en februari 2015 had het MDI al 103 meldingen over haat tegen moslims ontvangen, waarschijnlijk vanwege de aanslagen in Parijs in januari. Het MDI ontvangt sinds 2012 geen overheidssteun meer, maar ontving de afgelopen jaren nog wel ruim 1000 meldingen per jaar. Het aantal meldingen bij MiND en het MDI vormen geen betrouwbare graadmeter. Dat geldt ook voor de 'harde cijfers' van andere anti discriminatievoorzieningen, inclusief het CIDI of de meldpunten islamofobie. De cijfers van deze instellingen vertellen alleen hoe vaak er bij een bepaald meldpunt melding is gedaan. Niet meer en niet minder. De cijfers kunnen een indicatie geven van de toename of de afname van de discriminatie van bepaalde groepen, maar dat hoeft niet. De cijfers zeggen ook wat over de bekendheid met de mogelijkheden om melding te maken van discriminatie, over het vertrouwen dat mensen in bepaalde meldpunten hebben of meer in het algemeen over de aangiftebereidheid onder de slachtoffers van discriminatie. Conclusie De kop van het AD dat er sprake is van toename van racisme op het internet zou best kunnen kloppen, maar de cijfers van alleen MinD vormen hiervoor een veel te smalle basis. |
|
Respecteer de euthanasiewet
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Gerechtigheid voor Francis en alle andere verkeersslachtoffers
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Behoud Losloopgebieden voor Honden op de Utrechtse Heuvelrug, in Austerlitz, en Zeist
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Kortsnuiten Blijven Bestaan
BEHAALD! Unie Van Vrijwilligers wordt wegbezuinigd. Help ons!
Bescherm minderjarige vluchtelingen tegen het nieuwe asielbeleid!
Red Nederland: Heropen de Gaswinning!
Petitie voor vangnet ouders van ernstig zieke en terminale kinderen
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
Groeipunt en Richtpunt campus Oudenaarde moeten blijven!!
1288 Gemaakt: 2025-04-25
Help de handelaars op de Ninoofsesteenweg
560 Gemaakt: 2025-04-25
Behoud onze ijsjes op de zeedijk! Zeg ja tegen de ijskiosken van Knokke-Heist!
249 Gemaakt: 2025-04-29
Neen tegen nieuwe industriezone Lepelboomstraat - Blauwe Zwaanstraat - Vichtseweg (PRUP)
220 Gemaakt: 2025-04-22
Nee, tegen meer AZC’s in Lansingerland
671 Gemaakt: 2025-04-16
PostNL zit te ver weg voor ons
188 Gemaakt: 2025-04-23
Breng STAR FM terug naar de Brugse Meifoor!
89 Gemaakt: 2025-04-29
Voor een realistische snelheid van 90km/u op de Houtlaan in Wijnegem!
910 Gemaakt: 2025-03-19
Steun de Buurderij in Gent (Baarle)!
1008 Gemaakt: 2025-04-08
Proclamatie Sint-Lucas Gent
64 Gemaakt: 2025-04-30
the missing link moet blijven
118 Gemaakt: 2025-04-10
Steun familie babayants
5172 Gemaakt: 2024-07-11
Aanpassing Bestemmigsplan Parking Action kastanjelaan 65A Bergen op Zoom
78 Gemaakt: 2025-04-14
Laat de loempiakraam van MaiSon Vietnamese Specialiteiten op Binnenwegplein 20 in Rotterdam Centrum staan en sluit de kraam NIET!
22796 Gemaakt: 2020-06-30
Gerechtigheid voor Francis en alle andere verkeersslachtoffers
15739 Gemaakt: 2025-01-19
Nee tegen AZC VLD-Holy
4847 Gemaakt: 2025-04-08
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
1840 Gemaakt: 2024-07-07
Petitie voor het verkrijgen van een parkeerplek in je eigen woonwijk!
31 Gemaakt: 2025-04-29
Spreiding van Flexwoningen in Hilvarenbeek
107 Gemaakt: 2025-04-19
Petitie schorsing PvO docent Guus Ruiter
431 Gemaakt: 2025-04-18