Geen asielzoekers opvang in Centrum Breda
jan |
/ #1269 Re: Hypocratie ten top2015-09-03 06:07#1267: gast - Hypocratie ten top Ach ja, onze beroepspolitici zijn al heel lang de weg kwijt. kijk maar eens hoe oprecht de leugenachtige uitspraken van onze godvrezende medemensen zijn.
CU’ers geven zelf niet thuis
Geen van de vijf ChristenUnie-Kamerleden wil op dit moment zijn huis openstellen voor vluchtelingen. Terwijl de fractie Nederlanders wil stimuleren om een asielzoeker in huis te nemen, zijn de CU-parlementariërs niet van plan om nu zelf de daad bij het woord te voegen. CU-leider Slob heeft het ’niet overwogen’. „We zijn aan het verhuizen. We gaan van een groter naar een kleiner pand. Het is nu niet de situatie om over dit soort dingen na te denken”, vindt hij. Bij de indiener van het plan, CU-Kamerlid Voordewind, is er momenteel op dit moment extra ruimte in huis, laat hij weten. „Onze zoon is net getrouwd, dus we hebben een kamer vrij.” Maar hij is er nog niet over uit of die lege plek moet worden opgevuld door een asielzoeker. „We hebben het in discussie”, zegt hij. Fractiegenote Schouten heeft het „wel overwogen. Ik ben namelijk wel van ’practice what you preach’. Maar ik heb een puber en ben vaak weg. Dit plan is niet voor iedereen weggelegd”, aldus het Kamerlid. Ook haar collega Dik vindt het idee niet in haar straatje passen. „Het is wel door me heen gegaan, maar zo’n afweging hangt wel samen met je thuissituatie.” CU-Kamerlid Segers kan nog niet zeggen of hij een vluchteling in huis neemt of niet. „De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat ik dat nog met vrouw en kinderen moet bespreken. Als het zover zou komen, zouden namelijk twee van zijn drie dochters bij elkaar op de kamer moeten. „Ik maak nu geen harde belofte om iemand in huis te nemen, maar wel de belofte om het aan de keukentafel te bespreken.” CU adopteerde het voorstel van een Duitse organisatie. In Berlijn worden vluchtelingen gekoppeld aan particulieren die hun huis voor ze openstellen. Zo’n 800 stadsbewoners hebben dat inmiddels gedaan. Voor Nederland zou het ook soelaas kunnen bieden, denkt Voordewind. Zeker nu een groeiend aantal asielzoekers met een verblijfstatus voorrang krijgt bij het vinden van een goedkope huurwoning boven Nederlandse huurders, die soms al jaren op de wachtlijst staan. Minister Blok (Wonen) gaat het CU-plan voorleggen aan gemeenten om in kaart te brengen wat de haken en ogen eraan zijn. Hij wijst erop dat het nu al mogelijk is om asielzoekers met een verblijfsvergunning in huis te nemen. In sommige gevallen is er wel een gemeentelijke vergunning nodig. |
|
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Open brief aan de Belgische regering - Leg de lat hoger: stop de blokkade, stop de genocide
Gort over de grens moet blijven.
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Kortsnuiten Blijven Bestaan
Respecteer de euthanasiewet
Bescherm minderjarige vluchtelingen tegen het nieuwe asielbeleid!
Castratie-/sterilisatieplicht huiskatten Nederland
Red Nederland: Heropen de Gaswinning!
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Behoud Losloopgebieden voor Honden op de Utrechtse Heuvelrug, in Austerlitz, en Zeist
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Voor een realistische snelheid van 90km/u op de Houtlaan in Wijnegem!
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
Open brief aan de Belgische regering - Leg de lat hoger: stop de blokkade, stop de genocide
9258 Gemaakt: 2025-06-04
Steun Poptempel De Kuip
9367 Gemaakt: 2024-10-12
Gort over de grens moet blijven.
5553 Gemaakt: 2025-06-16
NEEN aan de afbraak van de NEKKERHAL in MECHELEN
5276 Gemaakt: 2025-06-15
Behoud de NS JongerenDagkaart
2548 Gemaakt: 2025-06-24
Pak ons buitenzwembad niet af!
1814 Gemaakt: 2025-06-02
NEE TEGEN AZC ZUIDBUURT VLAARDINGEN
1514 Gemaakt: 2025-06-04
STOP ASIELCENTRUM IN SCHILDE!
1012 Gemaakt: 2025-06-05
Kortsnuiten Blijven Bestaan
2913 Gemaakt: 2024-10-23
🆘 Red voetbalvereniging Batavia’90 – Laat de gemeente niet wegkijken!
713 Gemaakt: 2025-06-28
Geen nieuw gemeentehuis voor gemeente Het Hogeland
3335 Gemaakt: 2025-05-08
Laat de johannesschool bestaan
447 Gemaakt: 2025-06-16
Vragen aan rectoraat en decanaat over Gaza
407 Gemaakt: 2025-06-04
Castratie-/sterilisatieplicht huiskatten Nederland
313 Gemaakt: 2025-06-04
Stop het visieloze RUP voor Schildestrand
277 Gemaakt: 2025-06-25
Betonstop Maria-ter-heide/ Brasschaat
253 Gemaakt: 2025-06-17
Eindejaarsreis
220 Gemaakt: 2025-06-05
Open brief GBS Jezus-Eik
210 Gemaakt: 2025-06-18
❌ Petitie tegen de locatie van de nieuwe brandweerkazerne in Nieuwpoort
203 Gemaakt: 2025-06-18
Nee tegen een moskee
197 Gemaakt: 2025-06-20