no2morrowlandXL

Duke

/ #462 geluidsniveau

2014-02-04 19:16

#461: - Re:

http://www.geluidnieuws.nl/2011/juni2011/muz.html

je loopt achter met je cijfermateriaal.

 

En weet dat de festivalmafia heeft verkregen dat deze waarden in dB(A) wordt gemeten.

Voor de lage tonen (bassen) wordt dan zo gecorrigeerd dat men er vermogen kan instekken wat men wil, de bijdrage tot de dB(A) waarde is heel beperkt.

Als je op je werk 85 dB(A) over je heen krijgt zal je dit onmiddellijk aanklagen. Op het festival is dat max 102 dB(A).

Weet dat de concensus is dat dB(A) eigenlijk niet aangewezen is voor dergelijk niveau, in feite moet dit in dB(C) gemeten worden maar dit beperkt het niveau, en zeker de lage tonen.

Diegenen die niet de kans hebben TML te ontwijken krijgen dit 13u per dag over zich heen, 3 dagen lang.

x2 als het aan jullie is.

Waarom kunnen jullie niet tevreden zijn met 1 WE?

Daar was geen protest tegen.

De buurt was daarin solidair met jullie.  Geven en nemen.

Maar bij TML is het blijkbaar alleen "nemen".

Wij leven ook nog, dank u, en hebben ook rechten.

 

 

NL:

Concertorganisatoren, festivals en poppodia hebben afspraken gemaakt om harde muziek die het gehoor kan beschadigen in te perken. Verschillende brancheorganisatie hebben afgesproken dat het geluid gemiddeld over een kwartier gemeten niet meer dan 103 decibel mag zijn. Dat is nu soms 110 dB, ongeveer vijf keer zo hard. Onder meer poppodia, zoals de Melkweg in Amsterdam, en grote festivals, zoals Lowlands, hebben getekend. Ook housefeestorganisatie ID&T en concertorganisator Mojo horen bij de ondertekenaars.