NEEN aan de AFVALTAKS van IVAREM
Neem contact op met de schrijver van de petitie
Re:
wie vervuilt dient hiervoor te betalen. door aan iedereen hetzelfde bedrag aan te rekenen vervalt dit principe en zal de gebruiker minder geneigd zijn minder op zijn/haar afval of het gebruik van afvalmaterialen te letten. en zal deze maatregel dus hoogstwaarschijnlijk een verhoging van het afval tot gevolg hebben, met weer een verhoging van de prijs die wij betalen, enz. Ik heb geen enkel probleem met een reële prijs voor een vuilzak, mag dus een hogere prijs zijn dan nu nog in veel gemeentes het geval is. met 1 zak per 2 maanden is dit jaarlijks voor mij dan nog een vrij kleine kost.
broninformatie
Ik heb hier zelf nog niets over gehoord of gelezen, ook op hun website vind ik hier geen info over terug.
we betalen al 60 Euro per gezin aan de gemeente voor huisvuilophaling. We betalen per kg en per keer we de vuilbak buiten zetten. Ik raad iedereen aan om zoveel mogelijk onverpakte goederen te kopen in de supermarkt, hebben we minder afval maar dat gaat ontzettend veel banen kosten bij de producenten, verpakkers en transporteurs ! Wat wil men eigenlijk bereiken : dit werkt sluikstorten in de hand !
Re: broninformatie
#5: duffelaar - broninformatie
Geen gazetten gelezen dan? Typ eens afvaltaks ivarem in op internet en je vind het..
Re: broninformatie
Re: broninformatie
#5: duffelaar - broninformatie
Stond vrijdag in zowat ale kranten ...
Ivarem.
Betalen we al niet voor ons afval? Is de huisvuilzak, de diftarophaling en het containerpark gratis? Ik denk het niet hee, waarom dan nog is een bijkomende vergoeding vragen. Je moet maar lef hebben in deze tijd van crisis.
Mijn vraag werkt er niet teveel personeel bij ivarem?, zijn ze niet teveel betaald?, zijn hun gebouwen niet te ruim en te groots?, zijn hun managers niet overbetaald?, hun wagenpark niet te groot?, en zijn hun vergoedingen die ze aan de aangesloten gemeenten betalen niet overdreven?
Heeft iemand zich dat al is afgevraagd? en kunnen ze is niet eerst in eigen vel snijden dan maar direct het opleggen van een dubbele belasting!
Voor een alleenstaande is dit dus wel een zéér dure extra bijdrage, waarvan het bedrag echt disproportioneel is tov de hoeveelheid afval die ik jaarlijks buitenzet en er geen echte verklaring noch bestemming is van deze € 54/gezin.
Ik had totaal geen probleem met die extra € 1, omdat dat niet doorwoog op mijn budget...MAAR dit wordt volgend jaar wel een probleem.
Stel dat er gemiddeld 2 personen per gezin zijn in Mechelen, dan kom je al gemakkelijk aan net geen € 2,5 miljoen... Voor Mechelen alleen.
Ik zou graag weten wat de jaarlijkse bijdrage van Stad Mechelen was de voorbije jaren.
Ik wil liever afgerekend worden op het gewicht aan afval dat ik buitenzet,
dan een factuur te ontvangen volgens Italiaanse mafia standaarden 'à la Napoli of Milanese'.
Alleenstaanden zijn van meerdere vaste kosten het slachtoffer, zo betaalde ik voor 3m³ water dit jaar meer dan 65 euro, 90% was vaste kosten.
Als ook nog eens op vuilnis een vaste kost komt wil ik af zien van mijn vuilophaling, dan lever ik mijn container in en voer mijn afval naar het containerpark bij restafval, dan betaal ik veel minder op jaarbasis.
| This discussion has been closed. |