Petitie VOOR miljoenensteun Roda JC - RODA JC FOREVER

Quoted post


Gast

#2 Re:

2015-01-12 20:14

#1: -  

 Dankuu / Bitte!!!!

Reacties

Kirchroadsjer jöng

#21 Re: Re:

2015-01-14 17:40:01

#2: - Re:  

 

Als Kirchroadsjer jöng wil ik toch reageren op de door jullie geprojecteerde  motieven die naar jullie mening financiële overheidssteun rechtvaardigen.

 

 

 

Wat is Kerkrade zonder Roda JC ?

 

 

 

Kerkrade – Roda JC =  ………..  ?????   De uitkomst van deze aftreksom is “heel wat”

 

Ook zonder Roda JC heeft Kerkrade heel wat te bieden. Het getuigt van bekrompen inzicht als jullie deze uitkomst niet zelf in kunnen vullen.

 

 

 

Aantal toeschouwers op thuiswedstrijden

 

 

 

In de afgelopen jaren lag het  gemiddelde aantal toeschouwers veelal beduidend lager dan 10.000. Bovendien komt de  helft van deze toeschouwers of wellicht  zelfs meer uit de regio rondom het Kerkraadse  en wellicht m.n. uit andere Parkstadgemeenten. Feit is dat buiten Kerkrade om geen enkele gemeente binnen Parkstad bereid is zowel aan het voetbalgebeuren in “ons” Parkstad Limburg Stadion  als aan de exploitatie van het stadion zelf ook maar één rooie (euro)cent uit te geven.    Waarom de belastingcenten van enkel de Kerkraadse burger uitgeven voor een “voorziening” waarvan ook merendeels Parkstadbewoners gebruik maken ??  Bovendien trek ik in twijfel of op alle toeschouwers zoals door jullie aangehaald wel het predicaat “trouw” van toepassing is.

 

 

 

Eredivisiewaardig

 

 

 

De afgelopen seizoenen heeft Roda JC regelmatig zo niet voortdurend in de onderste regionen van de eredivisie gebivakkeerd. Verschillende keren heeft Roda JC  ternauwernood aan degradatie kunnen ontsnappen. Uiteindelijk kon degradatie niet uitblijven.  Van eredivisiewaardig gesproken …….. !!!!!!

 

Het financiële “sprookje” Roda JC is publiekelijk bekend. Financieel gezien kan en zal Roda JC nooit mee kunnen concurreren met zowel  de topclubs  als de middenmoters in de eredivisie.  M.a.w. een financieel draagvlak om eredivisievoetbal te kunnen spelen is überhaupt niet aanwezig.

 

 

 

Conclusie:   Helaas ontbreekt bij Roda JC zowel kwalitatief (helaas ook niet sportief) als financieel de basis om op het hoogste voetbalniveau te kunnen (blijven) acteren.

 

 

 

Toeschouwersaantal in relatie met de overige Limburgse clubs in de Jupiler League

 

 

 

 Alhoewel de overige Limburgse BVO’s het ook moeilijk hebben financieel hun hoofd boven water te houden zijn de desbetreffende clubs financieel gezonder dan Roda JC.  Meer toeschouwers schept geen enkele garantie voor een financieel gezonde vereniging.

 

 Wellicht is het aantal toeschouwers dat thuiswedstrijden bezoekt een van de oorzaken dat men bij Roda JC  “boven zijn stand is gaan leven”. Dit gegeven heeft dan ook voor Roda JC de doodsteek betekent.

 

 

 

Uitstraling

 

 

 

Zeg maar niet tegen een inwoner van Heerlen “ Jullie stad heeft geen enkele uitstraling”  omdat binnen de grenzen van jullie stad geen betaald voetbal wordt bedreven.  Het is zeer zeker niet de voetbalclub Volendam die dit plaatsje op de kaart zet.  Giethoorn bijv. , een klein plaatsje, geniet meer bekendheid dan Kerkrade. Tal van andere steden en plaatsen, zonder betaald voetbal op het hoogste niveau, genieten meer bekendheid -  zowel binnen als buiten onze landgrenzen – dan Kerkrade. Zo zou ik door kunnen gaan en nog tal van andere voorbeelden kunnen noemen. M.a.w.  het is een illusie te denken dat enkel betaald voetbal op het hoogste niveau in belangrijke mate bijdraagt aan de bekendheid en uitstraling van een stad of dorp. Voor bekendheid en uitstraling is méér nodig dan een voetbalclub op eredivisieniveau.

 

 

 

Verder nog het volgende.

 

 

 

Een duurbetaalde algemeen directeur met zijn technische staf en dure spelers krijgen tot nu toe gewoonweg hun salarissen uitbetaald. Voor wat dit betreft doet men binnen Roda JC gewoonweg alsof er niets aan de hand is.  Eerst zelf plukken en dan pas aan andere (financiële) verplichtingen voldoen is binnen Roda JC al jaren lang “de gewoonste zaak van de wereld”.  Dit alles mogelijk gemaakt dankzij de financiële steun van gemeentewege in de afgelopen jaren. Wanneer wordt de politiek nu eigenlijk eens wakker ?

 

 

 

Middenstanders en zelfstandige bedrijven in deze regio inclusief in het Kerkraadse  kunnen financieel gezien nauwelijks hun hoofd boven water houden of hebben de afgelopen jaren  noodgedwongen hun deuren moeten sluiten. Een aanzienlijk aantal mensen hebben door deze malaise hun baan verloren. Helaas voor deze categorie ………………, aankloppen bij de gemeente behoorde niet tot de mogelijkheden !!!!!

 

 

 

De gewone burger wordt geacht, netjes zijn belastingen te betalen. Zo niet dan krijgt men een boete en in schrijnende gevallen staat zelfs de deurwaarder aan de deur.  Roda JC  natuurlijk , vormt ook hier weer een uitzondering.

 

 

 

Zo kan ik wel nog verder doorgaan ……………….. !!!!!!!!!   Voorbeelden genoeg ………..  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Hopelijk krijgen jullie na bovenstaand “betoog” gelezen te hebben zelf het besef dat het verlenen van nog meer financiële steun aan Roda JC eindelijk eens moet stoppen. Nog meer geld stoppen in deze bodemloze BVO betekent dweilen met de kraan open.