NEEN TEGEN DE NETVERGOEDING VOOR EIGENAARS VAN ZONNEPANELEN
Neem contact op met de schrijver van de petitie
3
netvergoeding
Forfait per KW is niet billijk
Klachten aan de minister
====
De netvergoeding kwam er op vraag van netwerkbeheerders Eandis en Infrax. De CREG, dat is de federale energieregulator, heeft toestemming gegeven om die netvergoeding aan te rekenen.
Het gaat hier dus om een beleidsbeslissing. En over beleidsbeslissingen kan en mag een ombudsdienst zich niet uitspreken. Wij hebben wel contact opgenomen met de Vlaamse minister voor Energie, mevrouw Freya Van Den Bossche. Ook bij haar wordt uiteraard geklaagd over de invoering van de netvergoeding. De minister heeft ons verzekerd dat ze die klachten ook behandelt en beantwoordt. Ik raad u dus aan om uw klacht rechtstreeks aan de minister te sturen: [email protected].
====
Mijn klacht is al weg, die van jou ook?
Re: Forfait per KW is niet billijk
#5: StoVoKor - Forfait per KW is niet billijk
Groot gelijk! Ik heb net hetzelfde aan de hand. Mijn panelen liggen aan de westkant, heb dus veel minder rendement dan iemand die zuidelijk georiënteerde panelen heeft liggen, toch betalen we beiden evenveel netvergoeding! Da's toch niet logisch! Betalen per geplaatste of afgehaalde kw vind ik niet zo erg, maar ik vind niet dat wij dan ineens de kosten voor het plaatsen van een slimme energiemeter moeten betalen!
Re: netvergoeding
Dat klopt niet helemaal he luksken,
u en ik hebben immers een terugdraaiende KWh-teller. Het grootste deel van wat we produceren met onze panelen, wordt, via de terugdraaiende teller, op het net geplaatst en pas nadien door ons verbruikt. Voor die KWh's werd dus geen transportvergoeding betaald.
Anderzijds valt er inderdaad (zoals StoVoKor al aanhaalde) wel wat van te zeggen dat het niet echt correct is om de geïnstalleerde capaciteit en niet de effectief geproduceerde KWh's als referentie te nemen voor de berekening.
En als ze er dan toch komt, dan wel voor iedereen, dus ook de investeerders die daken vol gelegd hebben en niet enkel bij de "kleine" man.
Het bedrag welke zou moeten betaald worden is ongelooflijk !! Ik doe er dan financieel géén voordeel meer mee . Aan die prijs schakel ik over op gas en laat ik mijn zonnepanelen afkoppelen. In deze beslissing staat "ROOD" voor : "Niet kunnen tellen" en dit met een "BLAUWE " touche , en die staat , zoals gewoonlijk, voor: "Alléén voor de middenklasse !! Raak niet aan de rijken !!"
Injectie premie.
Men wil de kleine burger niet méér dan een theoretiche opbrengst van 5% gunnen.
Voor bezitters van een oudere installatie zal men geslepen retro maatregeling invoeren die hier uiteindelijk op neerkomen.
Komt dan de hamvraag: Ik wil die troep van m'n dak; wat dan met de eerder toegekende 40% belastingsvermindering op deze investering..? (naar alle waarschijnlijkheid zal de regering dan wel , in het beste geval, een pro rato terugvordering opeisen). Iemand al eens de "kleine letterkes" van de subsiedievoorwaarden gelezen?
PV
Als laatste : nu moeten wij netvegoeding gaan betalen aan diegenen die ons de certificaten moeten betalen: de werkelijke reden wordt dan wel duidelijk : zij konden de mogelijke opbrengst van de particulieren met PV's niet aanzien en hebben de andere particulieren zonder PV's er tegenop gezet. Goed gezien, maar hier is het laatste woord nog niet over gezegd.
Voorlopig kan dit volstaan zeker
taks
Re:
Inderdaad!
Een netvergoeding die in vergelijkbaar is met deze voor bv kernenergie zou ik nog kunnen aanvaarden maar dan ook enkel op basis van mijn geleverde stroomcertificaten. 3-5 €/1000 kwh die geproduceerd wordt tot daar aan toe.
Los daarvan is het nog steeds een belasting op groene, duurzame, decentraal geproduceerde stroom.
Injectietarief voor kernenergie : 3 euro per Megawatt
Impact van kernafval op de volgende generaties: ???
netvergoeding pv
| This discussion has been closed. |
Ik moet blijkbaar ook 53 euro betalen per geïnstalleerde 1000 kwh, terwijl ik slechts groenstroomcertificaten krijg per 1000 kwh opgeleverde??????? Dat klopt volgens mij niet. Ik moet betalen om elektriciteit op het net te zetten, zelfs voor de hoeveelheid die ik niet op het net zet!!!!