Nee tegen het koningslied
Quoted post
Gast |
#6582 Re:2013-04-21 21:21Wat, oranje fan (bedoel je dat je een oranjegekleurde fan bent, of bedoel je dat je een fan van de Oranjes bent: een 'Oranjefan'?) 'In plaats van miljoenen kapiteins' - waar haal jij die ineens vandaan? Het gaat hier toch gewoon om een paar duizend mensen met een mening? Jij hebt ook een mening - beschouw jij jezelf derhalve ook als een 'kapitein'? Op basis waarvan? En waar haal je vervolgens miljoenen mensen vandaan die 'net als met voetbal' (voetbal)liedjesschrijver werden? Liederen? Dat zijn gezangen uit de kerkelijke omgeving. Reken jij dat koningslied tot het genre van de psalmen en gezangen? En waarom vind jij dat dat 'lied' 'alsnog zijn verdienste moet krijgen? Alsnog? Krijg een 'lied' een verdienste door het veel te draaien? Of omdat het wel of niet goed is - ondanks veel gedraai. En wat moet er 'doodvloeien'? Bedoelde je wellicht 'doodbloeden'? En je gunt John het beste toe? Of gun je hem het beste? Of wens je hem het beste toe? 'Toegunnen' kennen we niet. Zeik ik? Wellicht vanuit jouw standpunt. Maar waarom schrijf je niet gewoon precies wat je bedoelt? Waarom dit kromme Nederlands - dat overigens vrij goed past in het Nederlands van het 'koningslied'. Kunnen we om te beginnen afspreken dat iedereen voortaan na een leesteken (punt, komma, vraagteken e.d.) een spatie tikt? Dat doet iedere schrijver in elke krant, in elk tijdschrift (ja, ook in Privé!), zodat niet alle zinnen aan elkaar genaaid worden? Toch verheugt mij de winst van deze uitwisseling van meningen buitengewoon: er wordt op alledaags taalgebruik gereageerd. Soms gaat dat met wat venijn gepaard, gaat een enkeling over de schreef, maar dat is de prijs wel waard. Want het jaarlijkse, misselijkmakende 'Groot dictee der Nederlandse taal' dat mensen verwijdert van onze taal doordat het vooral aantoont dat het Nederlands blijkens een gemiddelde van 40 fouten nauwelijks te 'beheersen' is, maakt meer kapot dan mij lief is. Dus Oranjefan (hoewel je je niet tot mij, niet-Oranjemens, richtte): blijf reageren.
|
Reacties
Gast |
#6584 Re: Re:2013-04-21 21:23:14Hoed af... |
Gast |
#65952013-04-21 21:35:42Wow!!! Jezus! Ik heb het 3x woord voor worrd gelezen. Ik ben hier even stil van. Maar het is waarrrrrrrrr! |
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Gort over de grens moet blijven.
Open brief aan de Belgische regering - Leg de lat hoger: stop de blokkade, stop de genocide
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Voor een realistische snelheid van 90km/u op de Houtlaan in Wijnegem!
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Respecteer de euthanasiewet
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Behoud Losloopgebieden voor Honden op de Utrechtse Heuvelrug, in Austerlitz, en Zeist
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Castratie-/sterilisatieplicht huiskatten Nederland
Red Nederland: Heropen de Gaswinning!
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
VTM, blijf Lili & Marleen uitzenden!
5784 Gemaakt: 2025-08-18
NEE tegen een AZC Hoorn
2352 Gemaakt: 2024-09-21
Red Onze Motocross Oefenterreinen in België
1967 Gemaakt: 2025-07-23
Kortsnuiten Blijven Bestaan
3689 Gemaakt: 2024-10-23
Een volwaardig Medisch Centrum terug in Nissewaard is een must
473 Gemaakt: 2025-08-12
STOP de waanzin voor een TIJDELIJKE snelweg ivm werken aan de A8 te Halle!!
759 Gemaakt: 2025-08-03
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
3851 Gemaakt: 2024-07-07
Nee, Trump is de Nobelprijs voor de Vrede niet waard
250 Gemaakt: 2025-08-10
Online stemmen ALV BEN
126 Gemaakt: 2025-08-22
Behoud Pink Dream op Bijltjespad!
96 Gemaakt: 2025-08-20
Respect or Revolt
89 Gemaakt: 2025-08-22
Breng het oude Kruidvat kraamverband terug. Voor kraamvrouwen én vrouwen met hevige menstruatie!
86 Gemaakt: 2025-08-15
Steun de Buurderij in Gent (Baarle)!
1433 Gemaakt: 2025-04-08
Motie BEN
188 Gemaakt: 2025-08-14
Stop geweld tegen vrouwen: zelfverdediging op school en vergoed in het basispakket
41 Gemaakt: 2025-08-22
Petitie voor vangnet ouders van ernstig zieke en terminale kinderen
65846 Gemaakt: 2023-01-17
Veilige omheinde hondenlosloopzone bij de Asterdplas in Breda
231 Gemaakt: 2025-08-10
de Tuinwijk terug leefbaar maken
24 Gemaakt: 2025-08-20
Erkenning stilgeboren kindje
23 Gemaakt: 2025-08-23
Behoud van de clubs in Dienstencentrum Victor De Bruyne, te Hoboken
58 Gemaakt: 2025-08-14